کاغذ دیواری چه انواعی دارد؟

از کاغذدیواری نانوون به دلیل ویژگیهایی که دارد بیشتر برای نصب در آشپزخانه و سرویس بهداشتی استفاده میشود. هر چند بیشترین کاربرد آن مربوط به پوشش دیوار پشت تلویزیون می باشد اما به دلیل تنوع بالای رنگ آن به راحتی می توان طبق دکوراسیون داخلی برای سایر دیوارها نیز از آن استفاده نمود. رنگ بندی یکی از مهمترین معیارهای خرید کاغذ دیواری است که باید مد نظر قرار بگیرد. البته باید هنگام برش دقت داشته باشید که طرح کاغذ دیواری به خوبی اجرا شود. انتخاب نوع: اولین نکته به هنگام انتخاب و خرید کاغذ دیواری توجه به طرح و مدل آن است که برای این منظور شما عزیزان می توانید با توجه به نکات گفته شده در بخش قبلی از همین مطلب اقدام به انجام یک خرید هوشمند برای خود کنید. می توانید انواع مدل کاغذ دیواری مدرن، کاغذ دیواری اتاق خواب، مدل های کاغذ دیواری پوستری را نیز در این بخش مشاهده کنید. همانند هر اتاق دیگه ای این فضا هم باید تزئین بشه.

از طرفی باید کاغذی بخرید که قابلیت شستشو داشته باشد تا اگر کودک احیاناً آن را کثیف کرد بتوانید راحت آن را تمیز کنید. برای مثال اگر ارتفاع سقف خانه از حد معمول بیشتر است، می توانید با کاغذدیواری که طرح «افقی» دارد آن را اصلاح کنید. این دیوار پوش ها تغییرات بسیار زیادی را در دیزاین داخلی ایجاد کرده و با استفاده از آن ، با هزینه ی کمی می توانید تغییرات و تنوع را در محیط ایجاد نمایید. از این تصاویر زمینه میشه برای ایجاد عمق، برای ایجاد یه اتاق بزرگتر یا فقط برای اضافه کردن کمی طرح و رنگ و لعاب به اتاق استفاده کرد. مثلا از طرح های عمودی برای بلندتر نشون دادن سقف استفاده میشه یا کاغذ دیواری هایی با طرح های ریز و شلوغ کمی فضا رو کوچیکتر از واقعیت نمایش میدن. بیشتر افراد تمایل دارند در قسمت های مختلف بافت دیوار هماهنگ با بافت کلی دکوراسیون باشد و هماهنگی زیادی بین آن برقرار شود.

قبل از انتخاب پوستر دیواری به رنگ وسایل خانه و دکوراسیون منزلتان توجه داشته باشید، زیرا هماهنگ نبودن رنگ پوستر دیواری با وسایل خانه نه تنها باعث آشفته به نظر رسیدن خانه می شود بلکه در مدت زمان کوتاهی خسته کننده نیز می گردد. با استفاده از کاغذ دیواری دیگر مجبور نیستید همه قسمتهای منزلتان را با یک نوع کاغذ دیواری دیوارپوش کنید شما میتوانید بنا به سلیقه شخصیتان از دو یا سه نوع کاغذ دیواری مختلف ولی متناسب هم را انتخاب و استفاده نمایید. برخی مسائل دیگر مانند اکلیلی بودن و یا مخملی بودن کاغذ دیواری نیز بر روی قیمت آن تاثیر میگذارد. یادتان باشد کاغذ دیواری چیزی نیست که بتوانید به راحتی و هر موقع که اراده کردید، آن را عوض کنید؛ زیرا حتی اگر توان مالی آن را هم داشته باشید، باز جدا کردن و نصب مدل جدید کاملا برایتان وقت گیر تلقی خواهد شد. در صورتی که در مورد رنگ و قیمت کاغذ دیواری سوال کنید با انبوهی از رنگ و قیمت مواجه خواهید شد. برای ایجاد تغییر در فضای داخل خانه و یا محل کار می توان به سراغ دیوارها رفت و آن ها را یا رنگ کرد و یا با نصب و چسباندن درست کاغذهای دیواری دستخوش تغییرات اساسی نمود بطوری که حسابی با گذشته خود متفاوت جلوه دهند!

این نوع از کاغذ دیواری ها را با استفاده از تکنولوژی نانو تولید می کنند و علاوه بر ویژگی های مثبت کاغذ دیواری های پی وی سی، ضد حساسیت، عایق گرما و صدا، قابلیت عدم پارهگی، مقاوم در برابر نور آفتاب و تغییر رنگ و همچنین ضد کثیفی می باشند. باید به شما بگوییم که استفاده از کاغذدیواری، بهترین روش بمنظور تغییر دکوراسیون خانه برای عید نوروز میباشد. زمینه کاربردی: نکته دومی که بهتر است در خرید کاغذ دیواری مناسب برای خود به آن توجه کنید، زمینه کاربردی آن است؛ یعنی چنانچه قصد استفاده از کاغذ دیواری برای اتاق خوابتان را دارید، باید از طرح ها و رنگ هایی آرامش بخش استفاده کنید و چنانچه می خواهید دفتر کاری خود را کاغذ دیواری کنید، بهتر است به سراغ طرح های ساده و همچنین مقاوم تری بروید که بر اثر رفت و آمدهای پیاپی دچار پارگی و افت کیفیت نمی شوند. طرح های برجسته (بافت دار): این نوع از محصولات دکوری دارای بخش هایی بصورت برجسته هستند که معمولا این قسمت ها نیز فاقد امکان شستشو می باشند. رنگ مناسب: فاکتور مهم بعدی در فرآیند خرید و انتخاب کاغذ دیواری توجه به رنگ آن می باشد که بهتر است این موضوع با توجه به رنگ کفپوش ها، مبلمان ها، پرده ها و سایر وسایل بزرگی که در فضای مورد نظر شما قرار گرفته اند، تعیین شود.

دیدگاهتان را بنویسید