کاغذ دیواری پذیرایی،طرح،رنگ،مبلمان

در حالی که چسب های مخصوص کاغذ دیواری نه تنها بویی ندارند بلکه به سرعت خشک می شوند. پس از زیرسازی مناسب و قبل از شروع به کار نصب، به یکسری ابزار و لوازم احتیاج دارید که عبارتند از: میز کار، قلموی بزرگ یا غلتک نقاشی، برس مخصوص نصب کاغذ دیواری یا کاردک پلاستیکی، تیغ موکت بری، چسب چوب، چسب کاغذ دیواری، خط کش، چهار پایه یا نردبان. بهتر است هر رول برش خورده را نصب کنید بعد به سراغ برش دادن بقیه قواره ها بروید چون ممکن است نصب آن طول بکشد و چسب آن خشک شود. ابتدا طول و عرض دیوار را ا ندازه بگیرید تا تعداد رول های مورد نیاز مشخص شود. اگر اتاق خواب کوچکی دارید سعی کنید از کاغذ دیواری های تیره رنگ در آن استفاده نکنید زیرا باعث می شود اتاق کوچک تر از چیزی که هست به نظر برسد و اگر طرح ها عمودی باشند و زمینه روشن باشد، اتاق بزرگتر و سقف اتاق بلندتر دیده می شود و این باعث زیباتر شدن اتاق شما میشود.

به همین دلیل استفاده از کاغذ دیواری روشی ساده تر و سریع تر برای بازسازی دیوار ها و تغییر دکوراسیون است به خصوص اگر خودتان مهارت کافی برای انجام آن را داشته باشید. یکی از چشمگیرترین قسمتهای هر خانهای محل قرار گرفتن تلویزیون است و افراد در هر صورت محض ورود به داخل منزل به این قسمت توجه میکنند و به همین دلیل میتوان برای پشت تلویزیون از کاغذ دیواری پشت تلویزیون استفاده کرد. اگر کاغذ دیواری طرحدار است قواره دوم را در کنار رول اول قرار دهید و طرح های آنها را با هم جور کنید طوری که طرح ها در ادامه هم قرار بگیرند. روش ترکیب طرح کاغذدیواری در محیط: باید ابتدا به دنبال كاغذ دیواری طرح دار برای دیوار های اصلی (دیوارهایی كه دید كامل دارند و در آن درب ،پنجره و یا شكستگی وجود ندارد) باشید چرا كه آلبوم های کاغذدیواری به گونه ای طراحی شده اند که هر كاغذدیواری طرح دار در کنار خود یک و یا دو كاغذدیواری ساده که مكمل آن هست را دارد و شما میتوانید سایر دیوار های خود را از آن كاغذ دیواری ها (ساده, راه راه, پتینه) استفاده نمایید البته در نظر داشته باشید تنوع تعداد طرح كاغذ دیواری به ابعاد محیط بستگی دارد.

چرا که کاغذ دیواری علاوه بر نصب سریع و آسان، مشکلات رنگ آمیزی را هم ندارد. چرا که تا یک الی دو سال این کاغذ دیواریها نیازهای شما را برطرف میسازند. اما اگر دیوار نم و رطوبت دارد شما باید منشا و علت نم دیوارها را پیدا کنید و آن را برطرف سازید. اگر دیوارها ترک، شکاف، نم یا رطوبت ندارند کافی است محلول رقیقی از چسب کاغذ دیواری و کمی سریش درست کنید و آن را با قلموی بزرگ روی دیوارها بزنید تا گرد و غبار روی دیوارها پاک شود. پس از آن می توانید دیوارها را تمیز کنید و روی آن روغن پرایمر بزنید. بعد از تمیز کردن دیوار، لازم است روی آنها روغن پرایمر بزنید. قابل شستشو نیستند. و چون نازک هستند احتمال پارگی آنها بر اثر ضربه یا اشیاء تیز زیاد است. اگر دیوارها نمدار نیستند اما روی آنها شکاف یا ترکی وجود دارد با استفاده از بتونه شکاف ها و ترک ها را بپوشانید و سنباده بکشید تا سطح دیوار صاف و یکدست شود.

البته حتما حین خرید این نوع کاغذ دیواری به وجود کلمه “قابل شستشو” دقت کنید. منظور از کاربرد کاغذ دیواری، قصد شما از خرید آن برای یک فضای خاص است. پس قیمتهای متفاوتی دارند اما چیزی که آنها را خاص کرده است این است که طراحی آنها به گونهای است که با استفاده از نقاط تاریک و روشن حس عمق و سه بعدی را به انسان القا میکند. همواره باید این مسئله را به خاطر داشته باشید که رنگ های تیره باعث می شوند فضای خانه، کوچکتر از آن چیزی که هستند به نظر آیند. لامپ های ال ای دی به کار رفته در این نوع کاغذ دیواری حدود 3 الی 5 ولت برق مصرف می کنند و نور ملایم آن ها زیبایی بی نظیری به فضای مورد نظر می بخشد. به جای میز کار می توانید از میز ناهارخوری استفاده کنید، فقط حتما رویش را خوب بپوشانید تا آسیب نبیند. در این کاغذ دیواری نوعی پلاستیک به کار رفته است.

دیدگاهتان را بنویسید