کاغذ دیواری و 7 نکته بسیار مهم برای انتخاب و نصب آن

پرشین راگ مرکز پخش انواع کاغذ دیواری در سراسر ایران می باشد. کاغذ دیواریهای موجود در بازار ایران در جنسهای مختلفی عرضه میشوند و دارای تنوع رنگ و طرح بسیار گستردهای هستند. علاوه بر نقشهای برجسته دیگر مدلهای کاغذ دیواری نیز توسط شرکت چینی گلوریا عرضه میشود که انواع سنین و سلیقهها را پوشش میدهد. از دیگر قابلیتهای کاغذ دیواریهای شرکت ایتالیایی نپولیس میتوان به امکان شست و شو و مقاومت در برابر نور خورشید اشاره کرد. در مقابل همه این مزیتها قطعا استفاده از کاغذ دیواری دارای معایبی نیز هست. روش دیگر این است که مقداری از کاغذ دیواری را کمی بزرگتر از اندازه آسیب دیده، بر روی رول قبلی بچسبانید. متراژ هر رول از کاغذ دیواری به برند آن بستگی دارد. متراژ هر رول کاغذ دیواری این شرکت 5 متر مربع است و نصب آن بسیار راحت است. شرکت چینی گلوریا یکی از حریفان قدر دیگر شرکت های خارجی در بازار ایران است. بافت کاغذ دیواریهای طبیعت و نحوه چاپ آن به گونهای است، که رنگها و جزئیات در آن زندهتر و شارپتر است.

شرکت های ایرانی و خارجی تولید کننده کاغذ دیواری تنوع رنگها و مدلهای فراوانی دارند. به علاوه محصولات شرکت کرهای آرت نوا در برابر نور آفتاب مقاوم هستند و همین امر باعث ثابت ماندن رنگ آنها در مدت استفاده خواهد شد. در صورتی که اجرای کاغذ دیواری بسیار سادهتر است و در مدت زمان کمتری انجام میگیرد. اگر قصد رنگ کردن منزل خود را داشته باشید حداقل به مدت دو هفته بید کلیه وسایل را جمع کنید و بعد از آن تا چند روز رنگها را از روی زمین یا کابینتها و کمد دیواریها پاک کنید. در هنگام خرید چسب دقت کافی داشته باشید تا چسب مخصوص متناسب با کاغذ دیواری را خریداری کنید. شاید قیمت نسبتاً بالاتری داشته باشد ولی اگر کیفیت و دوام آن را در نظر بگیرید، متوجه میشوید که خرید کاغذ دیواری با لایه وینیل واقعاً مناسب و مقرون به صرفه است. البته این نکته را در نظر بگیرید که حفظ ارامش در محیطی همچون سالن پذیرایی یک اصل مهم است. رعایت این نکات به شما کمک میکند تا طرح بهتری را نسبت به فضای مورد نظر انتخاب کنید.

کاغذدیواری با طرحهای بزرگ، باعث ایجاد یک فضای صمیمی میشود و همچنین باعث میشود تا فضاهای بزرگنمای معقولتری داشته باشند. مورد دیگری که روی قیمت کاغذدیواری تاثیر میگذارد؛ طرحی است که انتخاب میکنید. براي اين كار از مجلات و وبسايتهای دكوراسيوني بازديد كنيد و تصاوير فضاهايی كه در آنها از كاغذ ديواری استفاده شده را ببينيد، شاید با این راه کار طرح مورد علاقه خود را یافتید. استفاده از کاغذ دیواری برای زیباسازی فضای منزل به نسبت دیگر متریال مورد استفاده برای زیباسازی دکوراسیون داخلی به صرفهتر است. در صورت امکان بهتر است از ترکیب رنگ و کاغذ دیواری برای زیباتر شدن فضای منزل استفاده کنید اما اگر میخواهید هزینه کمتری صرف کنید از کاغذ دیواریهای ساده و طرح دار در کنار یکدیگر استفاده کنید. تنوع طرحها در آلبومهای این شرکت باعث میشود که شما بتوانید به راحتی کاغذ دیواریهای اتاقهایتان را با وسایل ست کنید و کیفیت آنها تا مدتها شما را از تعویض کاغذ دیواری بینیاز میسازد. اگر میخواهید در اتاقهایی کاغذدیواری کار کنید که سقف نسبتا بلندی دارند، پیشنهاد میکنیم کاغذی انتخاب کنید که طرحهای عمودی و بلند داشته باشند، مثل طرح خطهای منحنی که از بالا تا پایین کاغذ کشیده شدهاند و امتداد یافتهاند. جنس کاغذ دیواری ها بعد از انتخاب طرح و رنگ و کاربرد آن ها، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

کاغذ دیواری های کاریزما برای مکانهایی که دیوارها کثیف دارند، یک گزینه عالی است، چون علاوه بر اینکه کثیفیها را میپوشاند سوراخها و لکههای گچ دیوار را پنهان میکند. آیا مکمل دکور خواهد بود یا آن را از تعادل خارج میکند؟ شرکت های چینی در زمینه تولید و عرضه کاغذ دیواری نیز بسیار فعال هستند و به دلیل قیمت مناسب و تنوع بالا بخش زیادی از بازار فروش کاغذ دیواریهای خارجی را به خود اختصاص دادهاند. شرکت کرهای آرت نوا یکی دیگر از شرکت های تولید کننده کاغذ دیواری فعال در بازار ایران است که از جنس پیویسی بوده و در طرحها و نقشهای مختلفی عرضه میشود. خوشبختانه برخلاف دیگر محصولات چینی، کاغذ دیواریهای تولید شرکت چینی روما از کیفیت بالایی برخوردار بوده و در انواع طرح برجسته، سه بعدی، نقش دار و ساده ارائه میشوند. نصب کاغذ دیواری سه بعدی باید با دقت صورت گیرد تا زیباترین حالت ممکن به نمایش گذاشته شود. کاغذ دیواری سه بعدی یکی از جدیدترین و بهروزترین ابزارها و محصولات دکوراسیون داخلی است. اگر تغییرات شما در فضا به دکوراسیون و بازسازیهای جدیتری میانجامد میتوانید برای انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری از یک مشاور دکوراسیون داخلی کمک بگیرید. کندن کاغذ دیواری را می توان با مواد شیمیایی یا ابزارهای برش انجام داد، اما باید مراقب باشید که به دیوار آسیب وارد نشود یا اینکه از مراکزی که در همین زیمنه فعالیت میکنند کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید