کاغذ دیواری و انواع آن از نظر جنس و طرح – ویکی سرا

بعد از نصب رول اول و در زمان چسباندن رول های بعدی مراقب باشید که لبه ها درست در کنار هم قرار بگیرند یعنی نه بین آنها فاصله باشد و نه روی هم بیفتند و کاملا لب به لب هم قرار بگیرند. بقیه رول ها را هم به همین ترتیب نصب کنید. در حمام و آشپزخانه هم می توانید از کاغذ استفاده کنید، اما باید از انواع مقاوم در برابر رطوبت استفاده کنید. طرح و نقشهای متنوع این کاغذ دیواری و استفاده متنوع و کاربردی آن باعث شده مورد توجه بسیاری از افراد قرار بگیرد و باعث جلب رضایت بسیاری از مشکل پسندان میشود. بین انواع کاغذ دیواری پذیرایی، مدلهای طرحدار (از انتزاعی، موتیف و پتینه گرفته تا گلدار) و داماسک بسیار محبوب هستند. همیشه جنس کاغذ دیواری را با توجه به مکان مورد استفاده آن را انتخاب کنید. اولین قواره را کمی بالاتر از ارتفاع دیوار و روی سقف بکشید تا بتوانید گل ها و طرح های آن را به دلخواه تنظیم کنید. در این حالت اگر دیوارهای خانه تاریک اما پارکت و سقف روشن باشد،دیوارهای خانه خیلی بلندتر به نظر میرسد وتعادل جالبی برقرار نمیشود. خانه ای که سقف آن روشن باشد اما دیوارها و پارکت آن تیره یاشد خفه به نظر میآید و دلگیر کننده است به علت اینکه نور خانه از بالا فقط به چشم میخورد.

رنگ کاغذ دیواری تاثیر به سزایی در نور خانه دارد اگر مایل هستید منزل پور نور و روشنی داشته باشید سعی کنید از کاغذ دیواری هایی که رنگ بندی روشن دارند استفاده کنید. بهتر است به جای کاردک از برس مخصوص نصب کاغذ دیواری استفاده کنید چون این برس ها فشار کمتری به کاغذ دیواری وارد میکنند بنابراین، احتمال آسیب زدن به بافت آن کمتر میشود. البته اگر مشکلی از بابت پرداخت قیمت کاغذ دیواری پذیرایی ندارید، چون قیمت این نوع کاغذ دیواری کمی بالاست! سپس با انتخاب کاغذ دیواری ساده بر روی دیوار های دیگر و یا رنگ های ساده برای روتختی ، اکسسوری ها و مبلمان از شلوغ شدن فضا جلوگیری کنید. در صورت کثیف یا خراشیده شدن دیوار رنگ شده، باید آن قسمت را مجددا تعمیر کنید. اگر قصد خرید کاغذ دیواری را دارید؛ بهتر است قبل از آن ویژگیهای یک کاغذ دیواری خوب را بشناسید. از دیگر ویژگیهای رنگهای خنثی این است که هنگامی که رنگهای خنثی در کنار سایر رنگها قرار میگیرند، باعث میشوند که به رنگهای دیگر توجه بیشتری شود. چسب را با برس یا کاردک از قسمت مرکز به طرفین و لبه ها هدایت کنید تا کاغذ دیواری کاملا به دیوار بچسبد.

قیمت کاغذ دیواری به شدت به جنس و کیفیت آن و همچنین دستگاه چاپ آن بستگی دارد. کاغذ دیواری داماسک یک دیوارپوش بی نظیر برای دکوراتیو نمودن دکوراسیون خانه های کلاسیک و مدرن است و می توان گفت طرح طلایی آن جزء پرطرفدارترین طرح ها به شمار می آید. به خاطر داشته باشید نصب کاغذ دیواری هایی که از جنس پیپر هستند روش دیگری دارد. اگر شما داخل خانه ای هستید که می خواهید بمدت طولانی در آن اقامت کنید بهتر است از کاغذ های با روکش وینیل که می توانید آنها را بشویید استفاده کنید. کاغذ دیواری PVC با روکش وینیل در ابعاد کوچک 5 مترمربع و بزرگ 16 مترمربع در بازار وجود دارد، به دلیل قابل شستشو بودن این نوع از کاغذ دیواری ها برای فضاهایی مانند اتاق کودک بسیار مناسب است. با کمک یک قلموی بزرگ یا غلتک نقاشی پشت قواره اول کاغذ دیواری را از قسمت مرکزی به سمت لبه ها به طور یکنواخت چسب بزنید. مثلا کاغذ های وینیل برای جاهای مرطوب و کاغذهای غیر بافته برای اتاق خواب و راهروها مناسب هستند. در نهایت چسب هایی را که از بین درزها بیرون آمده اند با یک اسفنج تمیز و مرطوب پاک کنید. انتخاب کاغذ دیواریهای سه بعدی برای فضاهای بسیار کوچک توصیه نمیشود زیرا در این نوع از کاغذ دیواریها با استفاده از سایه روشنهایی که به طرح زمینه داده میشود، کاغذ دیواری برجسته به نظر میرسد.

بنابراین این نکته را در نظر بگیرید که کاغذ دیواری ها به سختی قابل مرمت هستند. این مقدار پِرتی برای همسان کردن بالا و پایین دیوار و تنظیم گل ها و طرح های کاغذ دیواری مورد نیاز است. بنابراین، قواره دوم باید با توجه به طرح کاغذ دیواری برش بخورد و ممکن است در زمان جورکردن طرح ها مقداری از کاغذ دیواری پِرتی داشته باشد که در واقع اجتناب ناپذیر است. همیشه دو تا چهار رول اضافه برای ضایعات و پِرتی ها سفارش دهید. ابتدا طول و عرض دیوار را ا ندازه بگیرید تا تعداد رول های مورد نیاز مشخص شود. در ادامه انواع مدلهای کاغذ دیواری برای شما توضیح میدهیم تا بتوانید عاقلانه تر تصمیم بگیرید و سپس خرید کنید . زیرا چینیها مخترع کاغذ بودند و همچنین آنها کاغذ برنج را ۲۰۰ سال پیش از میلاد بر دیوارهای خود میچسباندند. امکان شستوشوی آنها باعث شده تا چند سال نیازی به تعویض نداشته باشند و تنها با پرداخت یک بار هزینه نصب تا حداقل 5 سال نیازی به تعمیر و تعویض پیدا نکنند. یک کاغذدیواری معمول حداکثر ۱۵ سال دوام میآورد، اما امکان دارد شما بخواهید هر چند سال یک بار طرح دیوار را عوض کنید.

دیدگاهتان را بنویسید