کاغذ دیواری خوب چه قیمت و مشخصاتی دارد؟

اما اگر علاقه به استفاده از آن ها دارید، باید از آن تنها برای دیوار تاکیدی، مانند دیوار پشت تخت، استفاده کنید و بقیه دیوارها را ساده یا کاغذ دیواری با طرح ریز بزنید. قیمت کاغذ دیواریهای نانو به مراتب بالاتر است و تنها دلیل آن استفاده از تکنولوژی خاص و جدید نانو در آنها است. بهتر است برای دکوراسیون اتاق تی وی روم از این کاغذ دیواری استفاده کنید . برای نصب این کاغذ دیواری میتوانید از چسب های مخصوصی استفاده کنید . اما باید بدانید که استفاده بیش از حد از این طرح در یک فضا، باعث خستگی چشم می شود و در استفاده از آن باید تعادل را رعایت کنید. اما اگر مایل به کاغذ دیواری این نوع فضا هستید، بهتر است طرح های هندسی ساده یا مانند تصویر زیر، نوع بافت دار ساده را انتخاب کنید. طول عمر این نوع از کاغذ دیواری ارزان 1 الی 2 سال می باشد و غیر قابل شستشو هستند. به سختی پاره می شود و پس از نصب به دیوار تا 5 سال دوام دارد. «کاغذدیواری»، این اسم نشان می دهد که پوشش مورد نظر قابل شست وشو نیست، اما کاغذدیواری هایی که در حال حاضر در بازار موجود است، قابل شست و شو است.

اما اگر فضایی که می خواهید آن را کاغذ دیواری کنید، سبکی مدرن و امروزی دارد، باید از کاغذ دیواری با طرح مدرن استفاده کنید. این کاغذ دیواری با چوب طبیعی فنلاندی ساخته می شود و این نوع از کاغذ دیواری تمام ویژگی های کاغذ دیواری های قابل شستشو را دارد، ضد حساسیت و سازگار با طبیعت است. علاوه بر اینکه می توانید طرح خاص و متناسب با هر یک از قسمت های خانه را انتخاب کنید. همچنین می توانید با انتخاب رنگ های روشن مانند تصویر زیر، فضای آن را از گرفتگی و دلگیری خارج کنید و آن را روشن تر کنید. نصب این کاغذ دیواری با چسب مخصوصی که انعطاف پذیری بالایی دارد صورت می گیرد. یکی از انواع کاغذ دیواری که قیمت بالایی دارد و بسیار کمیاب است، کاغذ دیواری با الیاف طبیعی است. کاغذ دیواری بافت دار دیواری زیبایی خاص خود را دارد و البته قیمت بالاتری نسبت به کاغذ دیواری های معمولی دارد. برای مثال از طرح های کلاسیک برای سالن پذیرایی، از طرح های اسپرت برای اتاق نشیمن و اتاق خواب و از طرح های کارتونی و عروسکی برای اتاق خواب کودک استفاده کنید.

حتی از این نوع کاغذ دیواری به عنوان یک عایق حرارتی و صوتی استفاده میشود. ۳- غیربافته شده: زیرلایه این نوع کاغذدیواری، ورقه هایی است که توسط ماشین آلات کاغذسازی از ترکیب رشته های بلند خمیر سلولز و الیاف پارچه با نوعی چسب ساخته می شود. از آنجا که نصب کاغذ دیواری آخرین مرحله به پایان رساندن فرایند پوشش دادن دیوارهاست، بهتر است با دقت و حساسیت خاصی انجام گردد و هر گونه سهل انگاری در این مرحله می تواند پشیمانی بسیاری را به دنبال داشته باشد. زیرا حالت خود را به خاطر مواد چسبندهای که در پشت کاغذ هست از دست نمیدهند، مواقعی که نیاز به برداشتن کاغذ جهت انجام برخی امور مانند تعمیر سیستم تأسیسات و برق که پشت کاغذ در دیوار تعبیه شدهاند است، میتوان کاغذ را از دیوار جدا نموده و دوباره نصب نمود. در دوران حکومت الیور کرامول تولید کاغذدیواری از سوی دولت مذهبی، عملی بیهوده به شمار آمد و متوقف شد. به طور کلی راهروها قسمت های مختلف خانه را به هم وصل می کنند و محل رفت و آمد هستند. این تنوع دست تان را برای طراحی خاص و ویژه منزل به طوری که هم از نظر رنگ و هم از نظر طرح با دکوراسیون منزل تان هماهنگ باشد، باز می گذارد.

برای مثال در تصویر زیر رنگ زمینه کاغذ دیواری با مبل و رنگ طرح با کنسول هماهنگی دارد که جلوه ای زیبا ایجاد کرده است. کاغذ دیواری های برچسبی آسان ترین گزینه هستند چرا که صرفا باید ورق پشتی آن را بکنید و آن را روی مکانی که میخواهید بچسبانید بدون نیاز به هیچ گونه چسب، آب و یا ماده فعال کننده ای. این رنگ یک کاغذ دیواری است که مشخص می کند که آیا شما با توجه به طراحی داخلی فضای مورد نظرتان، می توانید آن را انتخاب کنید و یا باید به دنبال نمونه های دیگری باشید. طرح کاغذ دیواری دو نوع عام و خاص دارد که در مبحث بعد، نوع خاص آن نیز مورد بررسی قرار می گیرد. نحوه استفاده از کاغذ دیواری اتاق خواب عروس کاملا به سلیقه شخصی فرد بستگی دارد که آیا میخواهد همه دیوارهای اتاق خواب خود را با یک نوع کاغذ دیواری دیوارپوش کند و یا میخواهد از دو طرح متفاوت این کار را انجام دهد. در انتخاب کاغذ دیواری ها علاوه بر انتخاب طرح و رنگ موضوعی پیش از هر چیز اهمیت دارد قابل شستشو بودن آن هاست تا بتوانید با سهولت بیشتری از آن ها استفاده کنید، با چیدانه همراه باشید تا با انواع کاغذ دیواری آشنا شویم.

دیدگاهتان را بنویسید