کاغذ دیواری، بهترین و مناسبترین پوشش برای دیوارها – همشهری آنلاین

اکثر ما ایرانی ها در خانه هایی به دنیا آمده و بزرگ شده ایم که دارای سبک کلاسیک بوده اند، این سبک دل پذیر،جذاب و آرامبخش است و یادآور تصاویر زیبا و سبک مجلل قرن های ۱۸ و ۱۹ میلادی است که گرما و راحتی خانه های کودکی مان را به یاد می آورد که در آن همه چیز از یک قاعده و قانون پیروی می کند. کاغذ دیواری کلاسیک: اغلب در طراحی دکوراسیون به سبک کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد و به فضای خانه حسی صمیمی و اصیل می بخشد. زمینه رنگ کنتراست این نوع دیوارپوش زیبایی بی نظیری در فضا ایجاد می کند و باعث لوکس شدن خانه های مدرن و کلاسیک می شود. هدف از این سبک ایجاد فضایی خلوت و ساده است پس باید در انتخاب کاغذ دیواری مدرن از طرح های ساده کم گل و یا طرح های با خطوط هندسی استفاده نمود. در واقع مهمترین دلیل آن، این است که کاغذ دیواری به شما این امکان را میدهد که بتوانید فضای مورد نظر خود در هر کجای خانه، کوچک یا بزرگ نشان دهید، علاوه بر آن خلوت بودن و آرامی خانه شما میتواند به نوع طرح کاغذ دیواری شما بستگی داشته باشد. در طراحی مدرنیته این نوع از دیوارپوش هیچ لزومی به در اختیار داشتن فضای بسیار بزرگ نیست و هدف طراحی، ایجاد فضای ساده و خلوت و در عین حال زیبا و کار آمد می باشد.

خرید کاغذ دیواری در رول های دو برابر و سه برابر، می تواند متراژ بیشتری کاغذ را نسبت به یک رول واحد در اختیار شما بگذارد. در نتیجه باید توجه داشته باشید که خرید خود را از فروشگاهی انجام دهید تا درباره تمامی ویژگیها و معیارهای خرید محصول به شما اطلاعات کافی را ارائه کند. ممکن است باید خود بگویید که چرا کاغذ دیواری ساده یکی از بهترین گزینهها برای تزئین فضاهای مختلف است؟ برای مثال، اگر میخواهید برای اتاق خواب کاغذ دیواری میخواهید، میتوانید باید به شرایط استراحت، فعالیتهای شخصی و همچنین گروه سنی شخص دقت کنید. نیز میباشند که هر کدام با توجه به سلیقه خریدار در مکان های متفاوت (مسکونی سالن پذیرایی، اتاق خواب، اداری و تجاری) مورد استفاد قرار می گیرد; این نوع کاغذدیواری ها به صورت رول محاسبه می شوند که هر رول ابعاد مشخصی دارند مانند عرض 53 سانتیمتر به طول 10 متر که 5 متر مربع، عرض 70 سانتیمتر به طول 10 متر که 7 متر مربع و یا 106 سانتیمتر به طول 15/5 متر که 16 متر مربع میباشند. یکی از بهترین و با کیفیتترین انواع کاغذ دیواری؛ کاغذ دیواری نانوون(Nonwoven) است که از بهترین و با کیفیتترین الیاف کاغذ و پارچه ساخته میشود.

همین نکته باعث میشود تا در صورتی که تمایل به عوض کردن کاغذ دیواری داشته باشید، مجبور به صرف هزینهای مازاد برای تغییر آن شوید. قیمت کاغذ دیواری ارزان با توجه به نوع و طرح و حتی رنگ آن تغییر میکند. استفاده از کاغذ دیواری بعد از دوران تکفیر هنری هشتم از سوی کلیسای کاتولیک بسیار رایج شد، زیرا این امر موجب قطع روابط سایر کشورها با انگلستان و در نتیجه جلوگیری از صدور فرشینه به آن کشور شد. یک کاغذ دیواری خوب و با کیفیت باید در برابر کشش مقاومت بسیار بالایی داشته و دچار پارگی و یا ترک خوردگی نشود. با دست محکم کاغذ را فشار بدهید تا روی دیوار باقی بماند. بیشتر کاغذ دیواریهای برجسته نیز مانند باقی کاغذ دیواریها قابل شستوشو هستند و این امکان برای مشتریان فراهم میشود که در مواقع نیاز از شرکت ارائه کننده درخواست خدمات شستوشو کنند. این سبک برای تمام گروه های سنی مناسب می باشد و همه اعضای خانواده در آن احساس راحتی می کنند.

این مدل از کاغذ دیواریها ویژگیهای خاص خود را دارند و بسیاری از افراد ترجیح میدهند برای منزل خود از کاغذ دیواری ساده استفاده کنند. طرح کاغذ دیواری آبرنگی با رنگهای درهم و به هم ریخته طرفداران خاص خود را دارد. تصویر سه بعدی این احساس را به شما میدهد که با لمس این کاغذ چیزی فرای یک تصویر و کاغذ معمولی را احساس خواهید کرد. کاغذ دیواری سه بعدی: این دیوارپوش جدید ترین و مدرن ترین نوع کاغذ دیواری پذیرایی است. قیمت کاغذ دیواریهای نانو به مراتب بالاتر است و تنها دلیل آن استفاده از تکنولوژی خاص و جدید نانو در آنها است. معمولاً برای کاغذ دیواریهای ساده، از طرحهای خاصی استفاده نمیکنند، به همین علت تنوع آنها بسیار زیاد است و در متفاوتترین رنگها مورد استفاده قرار میگیرد. این نوع ، به خاطر الگو و مدلهای خاص و منحصر به فرد خود ، امروزه در طراحی و چیدمان خانه بسیار مورد استفاده قرار میگیرد .

دیدگاهتان را بنویسید