چگونه یک کاغذ دیواری مناسب برای منزل مان انتخاب کنیم ؟

که بیشترین میزان نور را منعکس می کنند و فضا را روشنتر جلوه می دهند. کاغذ دیواری هایی با رنگ تیره نور را می بلعند و باعث می شود که دیوارها به هم نزدیکتر به نظر بیایند و در نهایت باعث کوچک به نظر رسیدن اتاق می شود. تناسب میزان نور ورنگ کاغذ دیواری اتاق ها در اتاق های شمالی یا راهروی حال تاریک یا فضاهای بدون پنجره دنبال کاغذ دیواری هایی بگردید که نور را در داخل اتاق منعکس کند.مانند الگوهایی با رنگ روشن و کاغذ دیواری هایی با رنگ روشن و کاغذ دیواری هایی با رنگ متالیک. انگلستان و فرانسه اولین کشورها در تولید کاغذ دیواری اروپایی بودند، با این حال آغازگر تولید کاغذ دیواری از منظر تاریخی به چین باستان باز میگردد؛ به این دلیل که چینیها 200 سال قبل از تاریخ میلاد مسیح با استفاده از کاغذ تولید شده از ساقهی برنج به عنوان پوشش دهنده دیوارها استفاده میکردند.

اساسا کاغذ دیواری هایی که دارای پوشش وینیل هستند بادوامترین انواع کاغذ دیواری ها محسوب میشوند. همچنین دیوارهای پوشیده شده با کاغذدیواریهای مرغوب خیلی سریعتر و آسانتر از دیوارهای رنگ شده تمیز میشوند. این نوع کاغذ دیواریها در برابر گرد و غبار و دوده مقاوم بوده و دیرتر کثیف میشوند. این نوع کاغذ دیواری از جنس کاغذ نیست، بلکه صرفا بسیار نازک است. نصب آن نیز سخت تر است اما میتواند بافت زیبا و جلوه منحصر به فردی به اتاق شما ببخشد. استفاده از لوح های چوبی در تهیه کاغذ دیواری اگرچه بسیار سخت و ناکارآمد جلوه می کرد اما یک مزیت عمده داشت؛ این کار سبب افزایش اقبال عمومی در اواسط قرن 18 و رونق آن در انگلستان شد. کـاغذ دیواریهای شرکت Marburg ترکیبی از طراحی مدرن و سنتی بیش از یک قرن است که در کشور آلمان تولید و در سراسر جهان مورد استقبال هستند. تضاد رنگ ها مخصوصا سیاه و سفید که می توان گفت رنگ های نماینده دکوراسیون مدرن هستند در این نوع سبک زیاد استفاده می شود و این موضوع باعث می شود تضاد در طراحی داخلی شما شکل بگیرد. برای مثال، اگر سبک دکوراسیون خانه شما ساده و مدرن است، نصب کاغذ دیواری گلدار و پر زرق و برق به کلی جلوه دکوراسیون شما را تخریب خواهد کرد.

اگر برایتان مقدور است، بهتر است نمونه رنگ یا رنگهای اصلی دکوراسیون فضا را با خود هنگام انتخاب کاغذ دیواری داشته باشید تا بتوانید آن را با کاغذ دیواریها تطبیق دهید. بنابراین اگر طول دیوار شما ۲ متر و ۷۵ سانتیمتر (۹فوت) است، شما تنها میتوانید سه ردیف کاغذ دیواری از یک رول واحد روی آن دیوار قرار دهید. یک رول واحد تنها دارای ۴ متر و ۱۱.۵ سانتیمتر (۱۳.۵ فوت) کاغذ دیواری است در حالی که رولهای دو برابر دارای ۸ متر و ۲۳ سانتیمتر ( ۲۷ فوت) کاغذدیواری هستند. انواع اروپایی آنها دارای عرض ۵۲ سانتیمتر (۲۰.۵ اینچ) است در حالی که رول کاغذ دیواریهای آمریکایی عرض ۶۸.۵ سانتیمتر (۲۷ اینچ) دارد. پس از بازدید از کل آلبومها، به سراغ موارد علامت گذاشته شده بروید، این بار با دقت بیشتر و آرامتر آنها را مشاهده کنید و با نمونه رنگ دکوراسیون خانه خود تطبیق دهید. از میان این موارد بهترین و مناسبترین گزینهها را انتخاب کرده و از فروشنده بخواهید تا نمونهای از آن را در اختیار شما بگذارد تا برای تصمیم و انتخاب نهایی آنها را به خانه بیاورید؛ سپس گزینهای را که بهترین جلوه را در نورپردازی شب و روز خانه شما داشت انتخاب کنید. برای این کار از مجلات و وبسایتهای دکوراسیونی بازدید کنید و تصاویر فضاهایی که در آنها از کاغذ دیواری استفاده شده را ببینید، چه کسی میداند!

کاغذ دیواری ها چه انواعی دارند ؟ کاغذ دیواری هایی با رنگ گرم مثل قرمز، زرد و پرتقالی باعث می شود افراد واقعا احساس کنند که فضا گرم و خوشایند است.این رنگها در مکان های سرد طرفدار زیادی دارند و همینطور در اتاق های شمالی این رنگ ها از کاغذ دیواری ها انتخاب بسیار خوبی هستند. کلیه مولفههای مطرح شده در فرآیند طراحی فضای داخلی و استفاده از کاغذ دیواری به عنوان یک متریال پوشش دهنده جدارهها، نیازمند درک درستی از مبانی اولیه به کارگیری کاغذ دیواری، آشنایی با رنگها و طرحهای مختلف است که در کتاب حاضر به اختصار به این موارد پرداخته شده است. توجه داشته باشید که این کاغذ دیواری ها شامل، کاغذ دیواری کاغذی یا پارچه ای بدون پوشش و کاغذ دیواری سه بعدی یا طرح برجسته هستند. مرحله بعدی انتخاب طرح کاغذ دیواری است. کاغذ دیواری سه بعدی برای آپارتمان های کوچک امروزی گزینه مناسبی است و به بزرگتر نشان دادن فضا کمک می نماید. بنابراین کاغذ دیواری برای فضاهایی که دیوارهایش زود به زود نیاز به تمیز کردن دارند، مانند آشپزخانه یا اتاق کودک، گزینه مناسبتری است. برای دیوارهای قدیمی که پیش از رنگ نیاز به تعمیرات اساسی دارند، انتخاب کاغذ دیواری به عنوان پوشش دیوار، انتخابی مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید