چگونه کاغذ دیواری مناسب با فضاهای خونه انتخاب کنیم؟

همانطور که گفته شد، کاغذ دیواری دارای تنوع بسیار زیادی است. انواع اروپایی آنها دارای عرض ۵۲ سانتیمتر (۲۰.۵ اینچ) است در حالی که رول کاغذ دیواریهای آمریکایی عرض ۶۸.۵ سانتیمتر (۲۷ اینچ) دارد. از میان این موارد بهترین و مناسبترین گزینهها را انتخاب کرده و از فروشنده بخواهید تا نمونهای از آن را در اختیار شما بگذارد تا برای تصمیم و انتخاب نهایی آنها را به خانه بیاورید؛ سپس گزینهای را که بهترین جلوه را در نورپردازی شب و روز خانه شما داشت انتخاب کنید. فروش کاغذ دیواری ها در رولهای دو برابر و سه برابر، میتواند متراژ بیشتری کاغذ دیواری را نسبت به یک رول واحد در اختیار شما بگذارد. تناسب میزان نور ورنگ کاغذ دیواری اتاق ها در اتاق های شمالی یا راهروی حال تاریک یا فضاهای بدون پنجره دنبال کاغذ دیواری هایی بگردید که نور را در داخل اتاق منعکس کند.مانند الگوهایی با رنگ روشن و کاغذ دیواری هایی با رنگ روشن و کاغذ دیواری هایی با رنگ متالیک. که بیشترین میزان نور را منعکس می کنند و فضا را روشنتر جلوه می دهند. کاغذ دیواری هایی با رنگ گرم مثل قرمز، زرد و پرتقالی باعث می شود افراد واقعا احساس کنند که فضا گرم و خوشایند است.این رنگها در مکان های سرد طرفدار زیادی دارند و همینطور در اتاق های شمالی این رنگ ها از کاغذ دیواری ها انتخاب بسیار خوبی هستند.

کاغذ دیواری ها و مورال های دیواری در این دهه تغییراتی کرده اند. ما قصد داریم به مجموعه مواردی بپردازیم که توضیح می دهد چرا کاغذ دیواری ها و مورال های دیواری از محبوبیت افتادند. کاغذ دیواری ها چه انواعی دارند ؟ بهتر است برای خانههایی که سقف بلندی دارند از کاغذ دیواریهایی با شکل و خطوط افقی استفاده کنید که در این صورت ارتفاع سقف را کوتاهتر جلوه میدهد و در ضمن نوعی گرما و صمیمیت نیز به وجود میآورد. پرهیز از مشکلات معمول که خریداران بی تجربه کاغذ دیواری را دچار دردسر می کند. کاغذ دیواری نانوون به دلیل الیاف به کار رفته در آن هیچ حساسیت پوستی و تنفسی ایجاد نمی کند و می توان آن را در اتاق کودک نصب نمود. در ساخت این نوع کاغذ دیواری از چوب درخت فنلاندی و الیاف طبیعی استفاده شده و نکته قابل توجه این است که تمامی ویژگی های مثبت یک کاغذ دیواری را به تنهایی دارا بوده و از جذابیت خاصی به علت طبیعی بودن طرح و رنگ برخودار است. پس از بازدید از کل آلبومها، به سراغ موارد علامت گذاشته شده بروید، این بار با دقت بیشتر و آرامتر آنها را مشاهده کنید و با نمونه رنگ دکوراسیون خانه خود تطبیق دهید.

همچنین طرح هایی با طرح صاف تر را نیز در نظر داشته باشید. اگر برایتان مقدور است، بهتر است نمونه رنگ یا رنگهای اصلی دکوراسیون فضا را با خود هنگام انتخاب کاغذ دیواری داشته باشید تا بتوانید آن را با کاغذ دیواریها تطبیق دهید. هم کاعذ دیواری و هم رنگ، جنس های ارزان و گران دارند، مثلا اگر رنگ ارزان بخرید، احتمالا مجبور هستید دو یا سه لایه روی دیوار بمالید تا به خوبی رنگ بگیرید، کاغذ دیواری ارزان یک اقتصاد ناسازگار است. کاغذ دیواری مخمل دارای طرح های بعد دار با متریال مخمل هستند که قادرند نمای اتاق را به طور کلی تغییر دهند .برای ساخت این کاغذ دیواری شما میتوانید از پارچه و پی وی سی استفاده کنید . نوع اول قابل شستوشو و ضد آب است و راحتتر از روی دیوار کنده میشود. این نوع از کاغذ دیواری ها همچنین قابل شستوشو و ضد آب هستند. انتخاب رنگ کاغذ دیواری اتاق ها چگونه است ؟

کاغذ دیواری مناسب برای اتاق نشیمن دارای چه ویژگی هاییست؟ برای مثال از طرح های کلاسیک برای سالن پذیرایی، از طرح های اسپرت برای اتاق نشیمن و اتاق خواب و از طرح های کارتونی و عروسکی برای اتاق خواب کودک استفاده کنید. برای مثال اگر در خانه خود کاناپهای سبز رنگ در اتاق نشیمن دارید، مسلما انتخاب یک کاغذ دیواری صورتی میتواند تخریب کننده دکوراسیون فضا باشد. بنابراین اگر طول دیوار شما ۲ متر و ۷۵ سانتیمتر (۹فوت) است، شما تنها میتوانید سه ردیف کاغذ دیواری از یک رول واحد روی آن دیوار قرار دهید. قبل از انتخاب کاغذ دیواری باید به رنگ وسایل خانه توجه کنید، زیرا هماهنگ نبودن رنگ و نوع کاغذ دیواری با سایر وسایل، علاوه بر اینکه خانه را بی نظم و خسته کننده نشان میدهد، برای افراد خانواده احساس آشفتگی ایجاد میکند؛ بنابراین حتما به هماهنگی رنگها توجه داشته باشید. قبل از انتخاب کاغذ دیواری باید به رنگ وسایل خانه توجه کنید زیرا هماهنگ نبودن رنگ و نوع کاغذ دیواری با سایر وسایل، علاوه بر اینکه خانه را بی نظم و خسته کننده نشان می دهد، برای افراد خانواده احساس آشفتگی ایجاد می کند. فکر کردن به مبلمان و وسایل موجود در خانه، عناصر دکوراتیو و موکت یا دیگر کفپوشهای موجود در فضا نیز ایده خوب دیگری است.

دیدگاهتان را بنویسید