چه طرح و مدل کاغذ دیواری را برای دکوراسیون خانه انتخاب کنم؟

این کاغذ دیواری مانند سایر کاغذ دیواری ها قابلیت رنگ آمیزی دارد و حتی می توان یک کاغذ دیواری دیگر به دلخواه بر روی آن چسباند. خرید بهترین مدل کاغذ دیواری : یکی از مهمترین مراحل در طراحی دکوراسیون داخلی منزل انتخاب نوع کاغذ دیواری برای پذیرایی , اتاق خواب و راه پله است. 4) روکش با بافت مخملی: در این مدل از کاغذ دیواریها، تکهها و نقش و نگارهایی از جنس مخمل پارچهای یا پلاستیکی دیده میشود. 3) روکش نانو: این مدل دیوارپوشها با تکنولوژی نانو ساخته میشوند و از ویژگیهای آن میتوان به قابلیت شستشو، با دوام بودن، ضد حساسیت، ضد دود و کثیفی، مقاوم بودن دربرابر تابش آفتاب و داشتن خاصیت عایق بودن در برابر صدا و گرما اشاره کرد. جذب نکردن دود و آلودگی: این ویژگی از مزیتهای دیوارپوشهای وینیل و نانو میباشد و برای محیط آشپزخانه بسیار مناسب است. دیوار، سقف و کف سه عنصر اصلی بر زیبایی بخشی یک مکان محسوب میشوند و از آنجا که بیشترین سطوح یک منزل را دیوارهای آن تشکیل میدهند؛ هویت بخشیدن به این دیوارها با استفاده از رنگ و پوشش مناسب بسیار حائز اهمیت است.

برای خانههایی که دیوارهای بلند دارند بهتراست از دیوارپوشهایی با خطوط افقی استفاده کنید. با پیشرفت روز افزون علم وصنعت چاپ در دنیا و با ظهور دستگاههای چاپ لارج فرمت امروزه این امکان برای ما بسیار سهل تر از گذشته شده که بتوانیم دقیقا و تماما نیاز خود را متناسب با مد و شرایط دوران پیاده سازی و اجرا کنیم و طبیعتا هزینه ی بسیار کمتری را متقبل شویم. امروزه چاپ کاغذ دیواری اختصاصی از جمله چاپ های پرمصرف بازار دنیا محسوب شده و دستگاه های این علم و همچنین جوهر های اکوسالونت این تکنولوژی جز صنعت های بروز و البته گران قیمت دنیا به حساب می آید و همین امر سبب شده که دستگاه های چاپ پوستر دیواری اختصاصی در کشور عزیزمان ایران محدود باشد و برخی از دوستان به دلیل هزینه های بالای این دستگاه اقدام به تغییر کاربری سایر دستگاه ها می زنند که طبیعتا نتیجه مطلوب ندارند و با شکست مواجه میشود.

ضد آلرژی بودن: از آنجاکه این عنصر از محصولات پتروشیمی تهیه میشود استفاده از مواد اولیه مرغوب در آنها بسیار اهمیت دارد تا ایجاد آلرژی، سردرد و بوی نامطبوع نکند. بر روی متریالهای قابل شستشو که از جنس pvc هستند روکش وینیل میکشند و میزان آن در نوع مرغوب ۳۰۰ الی ۴۵۰ گرم در هر متر مربع است. قابلیت نصب مجدد: بعضی از این دیوارپوشهای مرغوب این امکان را دارند که درصورت ناراضی بودن از نصبشان، آنها را از دیوار جدا کرده و درجای مناسب و مورد دلخواه قرار دهیم. انتخاب کاغذ دیواری و همچنین نصب آن، نیازمند دانستن نکات مهمیست که باکس ماکس در این مطلب برای شما عنوان کرده است. مطلب مرتبط: نکات کلیدی که برای رنگ کاغذ دیواری باید استفاده کنید! اگر پذیرایی شما دکوراسیونی حالت کلاسیک دارد، نصب کاغذ دیواری بافت دار مخملی انتخاب مناسبی برای شماست. اگر مبلمان شما ساده و بی نقش است، نوع اسپرت بهترین انتخاب شماست و در صورتیکه مبلمان شما کلاسیک و تاجدار است، باید ازانواع کلاسیک و گل برجسته استفاده کنید. زمینه این نوع از دیوارپوشها از جنس پارچه یا پی.وی.سی بوده و معمولاً دارای طرحهای کلاسیک با رنگهای تیره هستند.

از مزایای این نوع دیوارپوش میتوان به قابلیت شستشو، سازگار بودن آن با طبیعت و داشتن خاصیت ضد حساسیت اشاره کرد. از اینرو به راحتی میتوان به اهمیت دکوراسیون داخلی و تاثیر آن بر روحیات انسان پیبرد. با استفاده از نمونههای کاغذ دیواری با طرحهای شلوغ و یا خلوت در رنگهای تیره و یا روشن با در نظر گرفتن بزرگی و یا کوچکی متراژ اتاق پذیرایی منزلتان و میزان ورود نور به آن کاغذ دیواری مناسب خود را انتخاب کنید. بنابراین با انتخاب طرحها و رنگهای جسورانه، نمایی متفاوت در آشپزخانه خود ایجاد کنید. زیبایی و شکیل بودن پذیرایی نشاندهنده شخصیت و سبک زندگی شما است بنابراین در انتخاب یک کاغذ دیواری مناسب، حتماً باید به رنگآمیزی لوازم و دکوراسیون منزلتان مثل مبلمانها و فرشها توجه کنید. بنابراین بهتر است از آن ها در مکان های موقت مانند خانه های اجاره ای استفاده کنید. 6) کاغذ دیواری با الیاف طبیعی: این نوع متریال بسیار کمیاب است و با چوب طبیعی فنلاندی ساخته شده وتکههای برگ و چوب در الیاف آن دیده میشود؛ به همین دلیل، این ویژگی باعث بالا رفتن قیمت آن شده است. این تصاویر زمینه با داشتن الگوهای بسیار زیبایی که می توانند برای مطابقت با دکوراسیون شما طراحی شوند ، روشی بسیار مقرون به صرفه برای اضافه کردن سبک و هیجان به هر خانه یا محل کار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید