چه طرح و مدل کاغذ دیواری را برای دکوراسیون خانه انتخاب کنم؟

می توانید برای ایجاد تغییرات اساسی در فضای داخلی خانه به نصب کاغذ دیواری روی دیوارها فکر کنید. بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی نسبت به تزیین دیوارهای منزل با کاغذ دیواری برای ایجاد نقطه جذب در دیزاین منزل اقدام می کنند. در صورتی که قصد تغییر دکوراسیون داخلی منزل یا محیط کار را داشته باشید، میتوانید رنگ اتاقها را عوض کنید یا از کاغذ دیواری استفاده کنید. کاغذ دیواری سه بعدی از جمله ایدههای جدید در دکوراسیون محسوب میشود که میتواند فضا را بنحوی خاص و جذاب دکور نماید. انواع aطرحهای مدرن و کلاسیک در میان آلبومهای این شرکت یافت میشود و میتواند افراد مختلف با سلیقههای متفاوت را راضی نگه دارد. به صورت سه بعدی و رنگی بر روی این کاغذهای دیواری ایجاد شده است. کاغذ دیواری آینه ای دارای الگو و مدلهای مختلفی است و برای ست کردن با وسایل منزل و هارمونی رنگهای مختلف مشکلی ایجاد نمیکند . توجه داشته باشید که این مکان برای استراحت و آرامش شما طراحی شده است؛ بنابراین، شاید بهتر باشد سراغ رنگهای هیجانآور و طرحهای شلوغ نروید. شاید با خود فکر کنید که با توجه به نام کاغذ دیواری، جنس آن نیز از کاغذ است.

با توجه به نوع کاغذ دیواری، روشهای مختلفی برای تمیز کردن آنها وجود دارد. قیمت کاغذ دیواری نیز مثل دیگر محصولات به کیفیت, دیزاین, جنس, گرماژ و برند آن بستگی دارد. به علاوه تعداد طرحهای هماهنگ در این آلبوم زیاد است و شما میتوانید از میان بدون نیاز به صرف وقت بسیار طرحهای موردنظر خود را از میان یکی از بهترین برند های کاغذ دیواری انتخاب کنید. هرچند که کاغذ دیواریهای تولید این شرکتها به پای برند های کاغذ دیواری ایتالیایی نمیرسد اما میتوان آنها را در میان شرکت های آسیایی بهترین دانست. زیرا انتخاب درست این مدل و طرح کاغذ ، میتواند نمای خانه شما را زیبا تر و خاص تر کند . استفاده از طرح های برجسته انتخاب مناسبی برای سالن پذیرایی می باشد و این محیط را بسیار شیک و زیبا جلوه می دهد. به علاوه این کاغذ دیواریها عایق صدا نیز هستند و محیطی آرام و بیصدا را در منزل و دفتر کار شما فراهم خواهند کرد. این نوع کاغذ دیواریها در برابر گرد و غبار و دوده مقاوم بوده و دیرتر کثیف میشوند. اگر قصد رنگ کردن منزل خود را داشته باشید حداقل به مدت دو هفته بید کلیه وسایل را جمع کنید و بعد از آن تا چند روز رنگها را از روی زمین یا کابینتها و کمد دیواریها پاک کنید.

۳- اگر بخشی از دیوارتان زخمی است یا فرورفتگی دارد آن را با بتونه ترمیم کنید. برای اینکه نصب کامل و دقیقی داشته باشید کاغذ را به شکلی نصب کنید که ۵ سانتی متر از بالا و ۵ سانتی متر از پایین کاغذ اضافه باشد پس از نصب موفق کاغذ این بخشهای اضافه را با تیغ بریده و حذف کنید. این نوع پوشش بیشتر در مکان هایی مثل استودیوها، سالن های کنفرانس، کتابخانه ها، لابی ساختمان ها استفاده می شود. رول های عریض تر نیز وجود دارند که دارای همان طول می باشند اما عرض آن ها 73 سانتیمتر میباشد. کاغذهای فیبرو، چرم، کتان و پاستل از جمله متریال هایی هستند که برای تولید این پوسترها مورد استفاده قرار می گیرند. به این ترتیب پیش از اجرای کاغذ رنگی باید به یک نقاش ساختمان مراجعه کنید اما زمان لازم برای زیرسازی کاغذ دیواری به اندازه رنگ کامل منزلتان نخواهد بود.

اگر کاغذ دیواری شما دو رنگ است از رنگی که کمتر استفاده شده است در رنگ پارچه مبلمان استفاده کنید. اگر کاغذ دیواری عایق صوت یا حرارت خریداری کنید برد کردهاید. قیمت کاغذ دیواری یکی از مهم ترین نکاتی است که باید در زمان خرید کاغذ دیواری به آن توجه کنید و متناسب با بودجه ی خود کاغذ دیواری را خریداری کنید. یکی از انواع کاغذ دیواری که قیمت بالایی دارد و بسیار کمیاب است، کاغذ دیواری با الیاف طبیعی است. در این فروشگاه ها انواع کاغذ دیواری اداری ، کاغذ دیواری خانگی ، کاغذ دیواری اتاق خواب و … داماسک و طرح های مشابه آن از اولین طرح های کاغذ دیواری هستند، البته این طرح ها در سال های اخیر به لحاظ شکل ظاهری و رنگ تغییر کرده اند، به طوریکه حتی می توان از آنها در منازل مدرن نیز استفاده کرد. البته حتما حین خرید این نوع کاغذ دیواری به وجود کلمه “قابل شستشو” دقت کنید. همچنین دقت کنید که بعد از بتونه کاری و زیرسازی کاغذ دیواری باید کاملا خشک شود و سپس اقدام به اجرای کاغذ دیواری روی گچ کنید. چرا که کاغذهای دیواری به دیوارها چسب میشوند و جدا کردن آنها به احتمال زیاد به دیوارها آسیب خواهد رساند.

دیدگاهتان را بنویسید