چه طرح و مدل کاغذ دیواری را برای دکوراسیون خانه انتخاب کنم؟

این کاغذ دیواری های خاص میتواند به عنوان چراغ برای روشنایی خانه مورد استفاده قرار بگیرد و هم از طرفی نمای خانه شما را زیباتر کند . 3- مساحت دیوار را که حاصل ضرب ارتفاع در عرض دیوار است بدست بیاورید و سپس مساحت درها و پنجرهها را از آن کم کنید. از نظر عرض نسبت به سایر کاغذ دیواریهای دیگر متراژ بیشتری دارد و عرض آن حدود 1 متر و 5 میلیمتر میباشد، در حالی که سایر کاغذ دیواریهای تولید شده در دنیا با عرض نیم متر یا هفتاد سانتی متر در حال تولید و عرضه شدن به بازارهای جهانی است. کاغذ دیواری نسبت به رنگ زدن دیوارها از کیفیت بالاتری برخوردار است. این نوع از محصولات زیبایی خاصی به منزل شما میدهند که البته هزینه بالاتری را نیز برای شما به همراه خواهند داشت. البته دقت کنید اگر برای مدت طولانی آن پوستر را میخواهید طرح مورد نظر نباید خسته کننده باشد.

البته انتخاب کاغذدیواری اتاق خواب کاملا سلیقه ای است و می توان مطابق با نوع چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب از انواع طرح های آبرنگی، گل دار، راه راه، ساده، اشکال هندسی و … کاغذ دیواری با طرح دست ساز، هر رنگ با یک دستباف جداگانه و روی صفحه ابریشم قرار میگیرد. موقع خرید، مبلغی را نیز برای هزینه نصب در نظر بگیرید تا حساب و کتاب دست تان باشد. برای افرادی که برای اولین بار می خواهند این محصول را خریداری کنند قیمت آن مقداری گیج کننده است. کاغذدیواری قابل شستشو که سطح آن وینیل یا اکریلیک پوشیده شده، تا ضد آب و یا مقاوم در برابر آب باشد. تمیز کردن کاغذدیواریها با استفاده از آب گرم و اسفنج معمولی می توانید انجام دهید. برای کاغذ دیواریهای استاندارد و یا معمولی که فاقد پوشش ضد آب بوده و نیاز به کار خاص ندارند، میتوانید آنها را با آب خیس و به راحتی از دیوار جدا کنید. لایه اول یا لایه زیرین که وظیفه چسبانده شدن به سطح دیوار را دارد که تقریباً مشابه نوع کاغذ دیواری معمولی است. از طرف دیگر، می توانید برای تمیز کردن کاغذ دیواری سه بعدی از یک پارچه معمولی استفاده کنید.

مهم ترین نکته ای که در استفاده از این دیوارپوش باید مد نظر قرار گیرد این است که در خانه ای که دکوراسیون آن به سبک کلاسیک است نباید از کاغذ دیواری سه بعدی استفاده شود. اگر کاغذدیواری شما داری بافت برجسته است میتوانید با جارو آن را تمیز نگه دارید. برای مثال در تصویر زیر کاغذ دیواری طرح برجسته استفاده شده است که طرح آن از جنس الیاف پارچه است. یکی دیگر از عناصر بسیار مهم که نه تنها در اجرای کاغذدیواری اهمیت دارد، بلکه در طول عمر آن نیز تأثیرگذار است، انتخاب چسب مناسب است. دیوارهایی که در شرایط بسیار بدی قرار دارند، اغلب باید دوباره گچ کاری شوند. نوع فضا نیز در انتخاب رنگ و کاغذ دیواری موثر است، مثلا برای محیط های مرطوب مانند آشپزخانه یا دیوارهایی که به حمام و سرویس بهداشتی منتهی می شوند، بهتر است که از کاغذ دیواری استفاده کنید و یا برای دیوارهایی که در معرض نور مستقیم آفتاب هستند هم پیشنهاد میکنیم که از کاغذ دیواری استفاده کنید، زیرا رنگ با مرور زمان به خاطر اشعه ماورای بنفش از بین می رود. این کاغذ دیواری قابل بازگشت به طبیعت است و یک عنصر دکوراتیو دوستدار محیط زیست محسوب می شود.

استفاده از رنگ هایی مثل قرمز،نارنجی و آجری موجب ایجاد فضایی گرم و صمیمی می شود. اگر میخواهید فضای خانه خود را زیبا و خاص کنید ، بهتر است بدانید که چه رنگ هایی در سال جدید به عنوان رنگهای محبوب برای دیوار شاخص یا همان اکسنت وال و یا رنگ آمیزی فضا ها شناخته شده اند . اگر فضای سالن پذیرایی تان بزرگ است می توانید طرح های برجسته و کاغذدیواری هایی را که پوشش مخملی دارند انتخاب کنید، اما اگر نشیمن و اتاق پذیرایی تان سرهم و چیدمان آن مدرن و اسپرت است، پیشنهاد می کنیم سراغ طرح های هندسی و گرافیکی بروید. انواع کاغذدیواری ساده با اینکه طرحی بر روی آن وجود ندارد، به خصوص زمانی که در تضاد رنگ با دیوارهای دیگر به کار رود، میتواند تاثیر زیادی در دکوراسیون فضا ایجاد نماید. ترکیب آنها با انواع کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل یک دکور مدرن و زیبا را خلق میکند.

دیدگاهتان را بنویسید