نصب کاغذ دیواری قیمت گیری و مشاوره رایگان با نصاب کاغذ دیواری

قبل از این که بخواهید نصب کاغذ دیواری را آغاز کنید، باید وسایل مورد نیاز را مهیا کنید. پس از آن در سال های 1920 و 1930 استفاده از کاغذ دیواری به دوران طلایی خود نزدیک شد. این تاریخ را می توان سیاه ترین بخش تاریخچه پیدایش و شکل گیری کاغذ دیواری ها دانست؛ با این حال در سال های بعد و پس از سپری شدن این دوران و همزمان با پیشرفت های تکنولوژی روند صعودی از سر گرفته شد. اما با این حال با فعالیت های طراح معروف آن زمان پیوگین طرح های دیگری همچون نقوش زینتی مختص قرون وسطی نیز افزوده شدند؛ طراح دیگری هم به نام اون جونز طرفدار طرح های متقارن و نامرتبط به طبیعت بود، اگرچه این دیدگاه با استقبال گسترده مردم روبرو نشد و افراد طرح های طبیعی و سنتی را ترجیح می دادند. به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، کاغذ دیواری را می توان یکی از تأثیرگذارترین عناصر در دکوراسیون داخلی محسوب کرد که از تاریخچه پر پیچ و خمی برآمده است، کاغذ دیواری ها به قدری متنوع هستند که شاید تصورش برای بسیاری از ما قابل باور نباشد؛ اما نکته ای که همگان بر آن باور داریم این است که نمیتوان این حجم از تنوع را یک شبه به دست آورد؛ افراد بسیاری در این زمینه کار کرده اند و زحمت کشیده اند و در شکل دهی تاریخچه کاغذ دیواری نقش داشته اند.

کاغذ دیواری به طور متوسط برای خرید رولها، لوازم و نصب آن گرانتر است. شرکت های مالیاتی کم کم به پتانسیل درآمدی آن واقف شدند. همزمان با گسترش استفاده از کاغذ دیواری، انواع طرح های اختصاصی نیز شکل گرفتند. روش چاپ نیز بدین شکل بود که طرح مورد نظر روی لوحی چوبی حکاکی می شد، این لوح سپس به جوهر آغشته و روی کاغذ زده می شد. پودر پشم به نوعی بر روی بخش های طرح دار چسبیده می شد و ظاهر بسیار فریبنده ای ایجاد می کرد. درواقع به نوعی شیک­ترین و گران­ترین وسایل منزل را برای این قسمت در نظر می گیرند. تا اواسط قرن 19 تنوع خوبی در طرح های کاغذ دیواری به وجود آمد که شامل انواع طرح های سنگ مرمری، چوب، طرح پارچه، طرح های سنتی و نقوش مذهبی می شد، متداول ترین انواع آن را طرح های گلدار تشکیل می دادند که به نوعی همه پسند بودند. کاغذ دیواری هایی که در آن از براده های چوب، خرده های فلز و موادی مثل پی وی سی به کار رفته، برای اتاق پذیرایی مناسب هستند. سال های 1960 و 1970 نیز در ادامه روند صعودی گذشته قرار داشت با این حال سال 1973 سال خوبی برای این صنعت نبود، همزمان با شروع بحران سال 1973 این صنعت رو به افول گذاشت.

این نوع از کاغذ های دیواری می تواند در اتاق خواب حس آرامش و در عین حال زیبایی خاصی را به شما القا کند و این امکان را بدهد تا ساعت های بسیاری بدون آنکه خسته شوید در اتاق خواب خود وقت بگذرانید. حال میخواهیم این موضوع را برای شما بازتر نموده و اطلاعاتی مفید را در این خصوص در اختیار شما قرار دهیم. کاغذ ضعیف ترین پوششی است که برای کاغذدیواری ها و مورال های دیواری استفاده می شود. این کاغذ دیواری ها از پشم پودر شده که یک ماده دورریز در صنعت پشم بود تهیه می شد. در ابتدا پشم فقط بر روی کرباس و لینن ریخته می شد اما در سال 1634 یک مهاجر هوگنوتی در لندن روشی اختراع کرد که طی آن پودر پشم روی کاغذ ریخته می شد، تا اواخر قرن 17، کاغذ دیواری های برجسته به همان شکلی که این روزها می شناسیم ساخته شدند. بسیاری از شرکت های تولیدکننده آن از دور خارج شدند. به گزارش چند خبرگزاری درباره کاغذ دیواری ها مشخص شد؛ اینکه با روند پیدایش این محصول آشنا باشید و در مورد خط پیشرفت و توسعه آن بدانید در انتخاب بهینه کاغذ دیواری نقش دارد؛ به عبارت دیگر مشکل بسیاری از افراد در عدم موفقیت و ناتوانی در خرید کاغذ دیواری به عدم شناخت آنها مربوط می شود.

یکی از این نکتهها این است که باید تصویری را انتخاب کنید که به مرور زمان از آن خسته نشوید و همچنین تصویر انتخاب شده به ترکیببندی منزل یا فضای کار شما خللی وارد نکند. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، طراحان ایده های خلاقانه خود را عملی نموده و نوع جدیدی از کاغذ دیواری را وارد بازار کرده اند. کاغذ دیواری میتواند انتخاب مناسبی برای طراحی دکور فضاهای مسکونی و اداری باشد، هم به دلیل نصب راحت و سریع و بدون ریخت و پاش و هم به دلیل تنوع بسیار زیاد در رنگ و طرح، برای انتخاب کاغذ دیواری باید به کاربری اتاق مورد نظر و رنگ و نوع چیدمان مورد استفاده در آن اتاق توجه شود. روکش سطح فوقانی از نوع وینیل Vinyl بوده و وزن وینیل بکار رفته در آن بین ۳۰۰ الی ۴۵۰ گرم در هر متر مربع میباشد. این نوع بادوام، قابل شستشو و ضد خش می باشند که یکی از مزیت های اصلی این نوع به سختی پاره شدن آن است و مدت زمان دوام این نوع کاغذ دیواری 3 تا 5 سال عمر مفید است ابعاد این نوع جنسکاغذ دیواری از 5 متر مربع تا 16 متر مربع در بازار وجود دارد. کاغذ قابلیت کمی برای کش آمدن دارد اما اغلب در هنگام نصب ، پاره نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید