قبل از خرید و انتخاب کاغذ دیواری برای خانه، این مطلب را بخوانید

هرچه طرح استفاده شده در اتاق ساده و تک رنگ باشد، محیط را بزرگتر نشان داده و باعث راحتی در انتخاب و هماهنگی وسیله منزل با رنگ اتاق خواهد بود. این نوع از کاغذ دیواری به شکل تک لایه و یا دولایه در فروشگاهها عرضه میشوند. علت نامگذاری آنها به این شکل نیز این است که شکل پوستر دارند و تصاویر بزرگی دارند. پوستر دیواری یک نوع دیوارپوش مثل کاغذ دیواری است که در ابعاد وطرحهای مختلف بر روی دیوار نصب میشود. تولید کنندگان، کاغذ دیواری را بر حسب نوع کاربرد و مقاومت آن با جنسهای مختلف تولید میکنند که هر کدام دارای ویژگی و مزیتهای منحصر به فرد خود هستند و شامل موارد زیر میباشند. این نوع علاوه بر ویژگی های کاغذ دیواری پی وی سی ویژگی های منحصر به فرد دیگری مانند مقاومت در برابر آلودگی، عایق صدا و گرما و ضد حساسیت بودن هم دارند. کاغذدیواری فویل منحصر به فرد است و همچنین نگاه چشمگیر و خاص را به هر اتاق را خیره میکند. داماسک به معنی دمشق است و از این کلمه گرفته شده است.داماسک طرحی خاص است که در دکوراسیون و مد و لباس نیز استفاده می شود اما کاغذ دیواری داماسک با کیفیت و زیبایی خود جلوه ای ویژه به دکوراسیون های سالن پذیرایی، اتاق خواب و اداری می دهد.

پوستر سه بعدی گل در حقیقت نوعی دیوارپوش است که تصویری بر روی آن وجود داشته و در واقع این تصویر، موردی یکسان و واحد است. کاغذ دیواری سه بعدی در مقایسه با کاغذ دیواری تفاوت هایی دارد؛ کاغذ دیواری های سه بعدی در ایران تولید می شوند ( کاغذ و جوهر وارداتی و باکیفیت بالا هستند)، در ابعاد دلخواه طراحی و تولید می شوند، رنگ بندی های مختلفی را شامل می شوند، کیفیت و قیمت های مختلفی دارند که می توانید با توجه به بودجه و نیاز خود بهترین ها را انتخاب کنید. دومین نکتهای که باید آن را لحاظ کرد توجه به اندازه دیوارهاست؛ زیرا مقدار مورد نیاز جهت خرید کاغذ دیواری به دست آمده و هنگام نصب کاغذ دیواری دچار اضافات یا کاستی نخواهیم شد. مناسب فضاهای مرطوب نمیباشند زیرا رطوبت را جذب کرده و از خاصیت ضد آب برخوردار نیستند. تنوع رنگ، طرح، جنس و به روز بودن آن خود عامل جذب مشتری و فروش بالای کاغذ دیواری به شمار میآید. لایه اول یا لایه زیرین که وظیفه چسبیدن به سطح دیوار را دارد که تقریباً مشابه نوع کاغذ دیواری معمولی است و لایه دوم یا لایه رویی که از جنس وینیل ( Vinyl ) است و در واقع نمای کاغذ دیواری و سطح رویی آن است.

کاغذ دیواری سه بعدیبا جنس الیاف طبیعی قابلیت شستشو دارند، جنس های مختلفی مثل چرم ، الیاف طبیعی ، کتان ، مات و براق را شامل می شوند، نمای برجسته و سه بعدی دارند که با تکنیک های طراحی و خطای دید ایجاد شده و واقعی نیست. اگر قصد دارید اتاق خواب عروس را طراحی کنید میتوانید از کاغذ دیواریهای مختلف به راحتی یک اتاق خواب راحت با فضای شاد را بسازید. این دیوار پوشها و مخصوصا کاغذ دیواری سه بعدی مطابق با هر بودجه و هر مکانی طراحی شده و به راحتی قابل نصب و اجرا میباشند. همچنین نیازی نیست که نگران ترکیب شدن رنگ آنها با مبلمان، فرش ها یا سایر اکسسوری ها باشید. مثلا اینکه می خواهیم فضا را کوچکتر نشان دهد یا بزرگتر؛ کلاسیک نشان دهد یا مدرن؛ ساده باشد یا هیجانانگیز. برای اینکه فضای اتاق بزگتر به نظر برسد و سقف شما بلندتر، کاغذ دیواری با با رنگ های سرد مثل سبز ،آبی یا بنفش انتخاب کنید. این نوع از کاغذ دیواری دارای پوششی محکم و مقاوم به نام وینیل است که باعث بالارفتن کیفیت کاغذ دیواری میگردد و حدود پنج تا شش سال به راحتی میتوان از آن استفاده کرد بدون اینکه نیاز به تعویض یا ترمیم داشته باشد.

کاغذ دیواری از مصارف تزینی است که برای پوشاندن دیوارهای داخلی ساختمان های اداری و مسکونی استفاده می شود. با استفاده از پوستر دیواری گل می توانید اتاق خواب، دیوار پشت تلویزیون و مشاغل مختلف را تزیین و دکور کنید. پس باید دقت کنید و با صبر و حوصله بهترین طرح کاغذ دیواری پشت تلویزیون را انتخاب کنید. در نصب صحیح کاغذ دیواری باید به نکاتی دقت کرد. استفاده از لوح های چوبی در تهیه کاغذ دیواری اگرچه بسیار سخت و ناکارآمد جلوه می کرد اما یک مزیت عمده داشت؛ این کار سبب افزایش اقبال عمومی در اواسط قرن 18 و رونق آن در انگلستان شد. این نوع کاغذ دیواری، مقاومت بسیار بالایی دارد و قابل شستشو است. همه این ها از جمله مهم ترین مواردی است که قبل از خرید کاغذ دیواری سه بعدی باید به آن ها توجه ویژه ای داشته باشید. برای خرید کاغذ دیواری سه بعدی با قیمت مناسب این لینک را ببینید. با توجه به روحیه و سلیقه خود ، باید طرح مناسب برای دیوار پشت میز تلویزیون را انتخاب کنید . حدالامکان سعی کنید دیواری که در و پنجره دارد را انتخاب نکنید چون دیوار مناسبی نیست ولی دیواری که شومینه دارد میتواند دیوار شاخص فوق العاده ای باشد زیرا تنها دیواری را که به خودی خود جلب توجه میکند یا دیوار پشت تلویزیون هم دیوار مناسبی است .

دیدگاهتان را بنویسید