قبل از خرید و انتخاب کاغذ دیواری برای خانه، این مطلب را بخوانید

ما در فروشگاه آنلاین دنیای کاغذ دیواری برای اولین بار در ایران اقدام به راه اندازی اوت لتی در زمینه کاغذ دیواری و پوشش های دیوار نموده ایم و محصولاتی از برندهای معروف و مطرح دنیا همانند بی اند هلند، یورک آمریکا، سیبروک آمریکا و کازامانس فرانسه ارائه می دهیم. مطمئنا آنچه که پس از کیفیت ارائه خدمات به مشتریان، برای صاحبان کافه و صاحب رستورانها مهم است، علاقه مشتریان و مراجعه کنندگان به فضا و دکوراسیون محیط است نمیتوان انکار کرد که دکوراسیون و طراحی داخلی کافیشاپ و رستوران نقش بزرگی در رسیدن به فروش بیشتر دارد! 1. ابتدا جنس کاغذ دیواری را بر اساس نیاز و بودجه ای که دارید، انتخاب کنید! به این صورت که اگر مبلمان کلاسیک دارید، بهتر است مانند تصویر زیر، از کاغذ دیواری هایی که دارای طرح کلاسیک هستند، استفاده کنید. به طور کلی کاغذ دیواری هایی که دارای طرح های درشت هستند، فضا را کوچک تر نشان می دهند و مناسب خانه های کوچک نمی باشند. قیمت هر رول با توجه به برند و جنس و طرح با بقیه رول ها متفاوت است اما فقط دانستن این نکته در خرید کاغذ دیواری کافیست که بدانید تمامی قیمت ها به شکل رولی محاسبه می شود.

بهتر است بدانید این مدلهای کاغذ دیواری به طور کلی نمای خانه را تغییر میدهد و از سوی دیگر باعث افزایش انرژی شما میشوند . اگر فضای بسیاری در اختیار دارید، از حق انتخاب بیشتری نیز برخوردار خواهید بود. اما اگر علاقه به استفاده از آن ها دارید، باید از آن تنها برای دیوار تاکیدی، مانند دیوار پشت تخت، استفاده کنید و بقیه دیوارها را ساده یا کاغذ دیواری با طرح ریز بزنید. به عنوان مثال، اگر مانند تصویر زیر مبلمانی با رنگ روشن دارید، می توانید رنگی تیره را برای کاغذ دیواری منزلتان انتخاب کنید. در واقع رنگ زمینه کاغذ دیواری اتاق خواب بهتر است که خنثی یا رنگ سرد باشد تا محیط مناسبی برای خواب آرام و با کیفیت برایتان ایجاد کند. اما اگر فضایی که می خواهید آن را کاغذ دیواری کنید، سبکی مدرن و امروزی دارد، باید از کاغذ دیواری با طرح مدرن استفاده کنید. یکی از این نکتهها این است که باید تصویری را انتخاب کنید که به مرور زمان از آن خسته نشوید و همچنین تصویر انتخاب شده به ترکیببندی منزل یا فضای کار شما خللی وارد نکند. کاغذ دیواری طرح کاه گل یکی از طرح های منحصر بفرد می باشد که تداعی کننده خانه های قدیمی روستایی است.

پشت درز کاغذ را بهاندازه کافی چسب بزنید و پس از آنکه سایر قسمتهای کاغذ را محکم به دیوار چسباندید، رولر کوچکی بردارید و آن را روی درزها بکشید. پس همیشه گرانتر بودن چسب به معنی کیفیت بهتر آن نیست و ممکن است نوع تکنولوژی تولید آن هزینهبر بوده باشد . استفاده از این نوع کاغذ دیواریها برای کل دیوارهای یک فضا مناسب نیست. کاغذ دیواری کلاسیک همانطور که از نامش پیداست به سبک کلاسیک اشاره دارد. انواع کاغذدیواری ساده با اینکه طرحی بر روی آن وجود ندارد، به خصوص زمانی که در تضاد رنگ با دیوارهای دیگر به کار رود، میتواند تاثیر زیادی در دکوراسیون فضا ایجاد نماید. 2. در گام بعدی، رنگ کاغذ دیواری را انتخاب کنید! نکته: باید بدانید به طور کلی در سبک مدرن از کاغذ دیواری استفاده نمی شود. مطمئنا شما هم هنگام انتخاب کاغذ دیواری، از تنوع زیاد طرح و مدل های آن سر در گم می شوید و به دنبال پاسخی مناسب برای سوالات بالا هستید. برای انتخاب طرح کاغذ دیواری بر اساس سبک، شما باید به مدل و طراحی مبلمان، دکوری ها و دیگر وسایل منزلتان دقت کنید و ببینید در چه سبکی می باشند. هر چند این مدل کاغذ دیواریها در اروپا به طور کامل منسوخ شدهاند اما کاغذدیواریهای پی وی سی پر کاربردترین نوع کاغذ دیواریها در ایران هستند.

ممکن است خود شما طریقه نصب کاغذ دیواری را بلد باشید و بتوانید انجام دهید اما انجام توسط نصاب کاغذ دیواری که به صورت حرفه ای این کار را انجام می دهد و بر انجام کار تسط کافی دارد، باعث افزایش کیفیت کار می شود. ابتدا کاغذ دیواری را به اندازه 5 تا 10 سانتیمتر بزرگتر از ارتفاع دیوار برش میزنیم و روی میز کار قرار میدهیم، توجه داشته باشید که فقط قواره اول را باید اینطور برش بزنید، زیرا رول بعدی را با توجه به طرح کاغذ دیواری باید برش بزنید، بهتر است تا در اینجا یک مورد بسیار مهم را توضیح دهیم و آن “جوری طرح” است، جوری طرح یعنی اینکه پس از چسباندن قواره اول کاغذ دیواری به دیوار، اگر کاغذ دیواری ما طرحدار باشد و ساده نباشد، مجبور هستیم قواره دوم را طوری ببریم تا طرحها در ادامه هم قرار بگیرند، از انجام این کار با عنوان جوری طرح یاد میکنیم، حالا روش نصب را ادامه میدهیم، برای برش دادن قواره دوم کاغذ دیواری، باید جوری طرح را در نظر بگیرید و ممکن است لازم باشد که این قواره را تا 60 سانتیمتر بزرگتر برش بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید