صفر تا صد آشنایی با کاغذ دیواری برای دکوراسیون داخلی – معمارنو

برای استفاده از پوستر دیواری بهتر است یک فضای بزرگ و پر نور را در نظر بگیرید و متناسب با محیط طرح را انتخاب کنید مثلا برای مکان هایی که به مدت طولانی و برای استراحت در آن هستید طرح هایی تک با فضای خالی مناسب تر از طرح مناظر طبیعی و شلوغ است. پوستر دیواری سه بعدی، در نگاه اول شما را به اشتباه میاندازند که تصویری واقعاً سه بعدی و برجسته میبینید ولی باید توجه کنید که این جلوه ۳d واقعی نیست و با تکنیکهای خطای دید ایجاد شده است. برای مثال از او بخواهید آلبومهای موجود در فروشگاه را که طرحهای موجود در آن نزدیک به طرح و رنگ مد نظر شماست برایتان بیاورد. با استفاده از طرحهای افقی، میتوانید خانه را وسیعتر و پهنتر از آنچه که هست، نشان داده و در عین حال، با ایجاد خطای دید، سقف را به کف نزدیکتر نشان دهید. راه دیگر برای انتخاب کاغذدیواری این است که ابتدا به رنگهای موجود، نوع کفپوش و سبک دکوراسیون خانه خود و وسایل و مبلمان موجود در دکوراسیون خانهتان توجه و تعیین کنید که در اصل آنها دارای چه سبک و جلوهای هستند؛ سپس به دنبال کاغذ دیواری متناسب با همان سبک بروید.

کاغذ دیواری نیز مانند سایر وسایل خانه، میتواند گردوغبار و خاک را به خود جذب کند. در مرحله نخست زیرسازی دیوار انجام می شود، به عبارت دیگر خرابی ها و سوراخ های دیوار برطرف شده و کاملا صاف می شود. همچنین طرح هایی با طرح صاف تر را نیز در نظر داشته باشید. ولی این سفارش ها اندازه های ثابتی دارند و دیگر قابل تغییر طرح و اندازه نیستند. کاغذ دیواری هایی با رنگ گرم مثل قرمز، زرد و پرتقالی باعث می شود افراد واقعا احساس کنند که فضا گرم و خوشایند است.این رنگها در مکان های سرد طرفدار زیادی دارند و همینطور در اتاق های شمالی این رنگ ها از کاغذ دیواری ها انتخاب بسیار خوبی هستند. رنگ های ملایم سرد باعث آرامش خاطر می شوند. این مدل برای اطاق خواب، اطاق پذیرایی، آشپزخانه، فضای ورودی خانه، راهروها و فضاهای کاری پیشنهاد می شود. تناسب میزان نور ورنگ کاغذ دیواری اتاق ها در اتاق های شمالی یا راهروی حال تاریک یا فضاهای بدون پنجره دنبال کاغذ دیواری هایی بگردید که نور را در داخل اتاق منعکس کند.مانند الگوهایی با رنگ روشن و کاغذ دیواری هایی با رنگ روشن و کاغذ دیواری هایی با رنگ متالیک.

این مدل مدرن و ساده برای اطاق خواب، حال، آشپزخانه و فضاهای کاری پیشنهاد شده است. کاغذ دیواری PVC: این مدل معمولا ابعاد کوچکی دارد و برای کاغذدیواری اتاق نوزاد مناسب است. هر طرح کاغذدیواری مدل بتا در چند رنگ محبوب عرضه شده است که همچنین چند رنگ با طرح ساده نیز برای هماهنگی با آن ارائه شده است که شما بتوانید به صورت تاکیدی از کاغذدیواری طرح دار در کنار طرح ساده بهره ببرید. همانطور که گفتیم، به دلیل وجود تنوع بسیار زیاد کاغذ دیواری ها و احتمال گنگ شدن هنگام خرید، مهم است که حتما قبل از اینکه برای خرید بیرون بروید، ایده و طرحی را در ذهن داشته باشید و کاملا بدانید که چه میخواهید. از طرف دیگر؛ در جاهایی که رنگآمیزی دیوارها نمیتواند جلوه مطلوب و مورد نظر شما را به وجود آورد، میتوان از کاغذ دیواری استفاده کرد. یک رول واحد تنها دارای ۴ متر و ۱۱.۵ سانتیمتر (۱۳.۵ فوت) کاغذ دیواری است در حالی که رولهای دو برابر دارای ۸ متر و ۲۳ سانتیمتر ( ۲۷ فوت) کاغذدیواری هستند. بنابراین اگر طول دیوار شما ۲ متر و ۷۵ سانتیمتر (۹فوت) است، شما تنها میتوانید سه ردیف کاغذ دیواری از یک رول واحد روی آن دیوار قرار دهید.

اگر ذهنیت واضحی در مورد آنچه که میخواهید، ندارید، به فروشنده بگویید کل آلبومهای موجود در فروشگاه را برای یافتن بهترین کاغذ دیواری در اختیارتان قرار دهد. کاغذ دیواری یا والپیپر به انگلیسی Wallpaper از جمله مواردی است که افراد میتوانند به عنوان روکش جهت پوشاندن سطح دیوارهای خود از آن استفاده کنند. برای اینکه فضای اتاق بزگتر به نظر برسد و سقف شما بلندتر، کاغذ دیواری با با رنگ های سرد مثل سبز ،آبی یا بنفش انتخاب کنید. در حالی که رنگ هایی که به شدت سرد هستند خیلی دراماتیک می باشند. پرهیز از مشکلات معمول که خریداران بی تجربه کاغذ دیواری را دچار دردسر می کند. آلبوم عکس ها و فیلم های قدیمی را نگاه کنید؛ چه نکته ای در دکوراسیون منزل نظرتان را جلب می کند؟ برای مثال اگر در خانه خود کاناپهای سبز رنگ در اتاق نشیمن دارید، مسلما انتخاب یک کاغذ دیواری صورتی میتواند تخریب کننده دکوراسیون فضا باشد. انتخاب کاغذ دیواری تیره، کار دشواری است، زیرا امکان دارد فضا دلگیر به نظر برسد. طرحهای دنبالهدار که از کف تا سقف به صورت عمودی هستند، میتوانند دیوارها را بهصورت بصری بلندتر نشان دهند و نصب آنها در راهرو ورودی اتاق خواب با سقف کوتاه، انتخاب مناسبی است.

دیدگاهتان را بنویسید