صفر تا صد آشنایی با کاغذ دیواری برای دکوراسیون داخلی – معمارنو

یکی از بهترین و زیباترین مدل های کاغذ دیواری مدرن، سه بعدی میباشد که می تواند توجه هر بازدید کننده ای را به خودش جلب کرده و دکوراسیون پذیرایی شما را به طور کامل دگرگون سازد. ویکتوریا هاريس متخصص چاپ پارچه میگوید: «من فکر نمیکنم عبارت کاغذ دیواری از مُد افتاده باشد و يا دیگر تمایلی برای استفاده از آن وجود نداشته باشد، ولی کاغذ دیواری امروزه کاربردهای بیشتری پیدا کرده است. زیرا مقدار زیادی از آن طرحها در روز تولید و توزیع میشوند. از ویژگیهای برجسته کاغذ دیواری های نانوون چسب پذیری خوب و همین طور طرح های ظریف و زیبای آن می باشد. چسب اضافی را که از کنارههای درز بیرون میآید، با یک اسفنج مرطوب، تمیز کنید. پوستر های ابر و بادی می توانند به دکوراسیون شما جلوه ای مدرنیته ببخشند و دست شما را برای استفاده دامنه وسیعی از رنگ ها باز بگذارند . هر کسی سلیقهای دارد؛ شاید از آن دسته آدمها باشید که دکوراسیون یک رنگ میپسندند. تصویر کاغذ دیواری و سبک آن باید مناسب آن محیط باشد. معمولاً الگوهای هندسی متناسب با یک خانه جدید و مدرن هستند، درحالیکه یک خانه با سبک قدیمی باید بیشتر از طرح گلهای ملایم استفاده کند. به عنوان مثال، کاغذ دیواری که در اتاق پرسنل نصب میشود، معمولاً دارای تصاویر مناسب برای یک اتاق دفتر کار میباشد.

برای مثال طرحی که برای اتاق کودک انتخاب میکنید، غالباً یک طرح فانتزی و کارتونی میباشد و با پوستر دیواری اتاق نشیمن باید تفاوت بسیاری داشته باشد. دیوار های اتاق به مرور زمان گرد و غبار می گیرند و کمی تیره تر می شوند، به همین منظور انتخاب یک دیوارپوش مقاوم و با کیفیت این امکان را فراهم می کند که در صورت ایجاد لک و آلودگی بر روی دیوار بتوان آن را با دستمالی مرطوب تمیز کرد. این محدودیتها کار شما را برای انتخاب یک کاغذ دیواری زیبا با جنس خوب دشوار میسازد. شما در و انتخاب سایز پوستر دیواری هیچ محدودیتی ندارید، چرا که ما می توانیم هر تصویری را با هر ابعادی که میخواهید، روی پوستر دیواری کنیم. تا ما آن را با ابعاد دیوار و محیط مورد نظرتان سازگار و برای آماده کنیم. ابتدا بهتر است انواع کاغذ دیواری را بشناسید تا در انتخاب آن بهتر عمل کنید. باشد. اگر تصویر شما از کیفیت بالا برخوردار نباشد، مناسب نخواهد بود، به شما اطلاع می دهیم تا طرح خود را عوض کنید. ما کاغذ دیواری را می توانیم در هر اندازه و ابعادی که شما بخواهید آماده کنیم.

به شما کمک میکند تا فضای سالن شما بزرگتر به نظر بیاید، همچنین نقشهایی که حس برجستهبودن دارن، فضای شما را کوچکتر میکنند و این از ویژگی های کاغذ دیواری های سه بعدی است. اگر رنگهای موجود در طرح شما شامل ترکیبی از همه رنگهای وسایل موجود در فضا باشند، احتمالاً یک هماهنگی مطلوب بین همه وسایل حاکم خواهد شد. شاید شما چند وسیله در یک فضا داشته باشید، که رنگهای آن با هم چندان هماهنگی نداشته باشند. کاغذ دیواری سفارشی یا پوستر دیواری با طرح دلخواه به این صورت است که شما میتوانید هر تصویری که بخواهید را روی کاغذ دیواری و پوستر دیواری سفارش دهید. چنین تصویری میتواند مفهوم کار تیمی را به خوبی انتقال دهد. حتی در فضای یک شرکت میتواند کاربرد متفاوتی داشته باشد. همچنین برای اصلاح و بازسازی فضای داخلی تالارشان تنها به نقاشی رنگ روغن بسنده نکنند و از کاغذ دیواری هم استفاده کنند.

در حالت کلی باید هر 3 تا 5 سال یکبار رنگ دیوار خود را تجدید کنید، به خصوص در مکان هایی که رفت و آمد زیاد است و افراد به دیوارها دست میزنند. از این رو باید خرید و نصب کاغذ دیواری را به افراد ماهر در این زمینه بسپارید. آنها میبینند که تعداد زیادی از مشتریان و همکاران در حال رفت و آمد هستند. تنها تفاوت آنها در این است که تصاویر به صورت سه بعدی میشوند. پس از برش دادن کاغذ دیواریها به اندازه یک رول کامل، بهتر است آنها را چسب بزنید و نصب کنید و سپس به سراغ رولهای بعدی بروید، چون ممکن است نصب کاغذ دیواریها طول بکشد و چسب آنها خشک شود، برای چسب زدن کاغذ دیواریها با قلموی بزرگ از مرکز کاغذ دیواری به سمت لبهها این کار را انجام بدهید و لبهها را زیاد چسبی نکنید، بعد از چسب زدن، قسمتهای چسب خورده کاغذ دیواری را روی هم بگذارید تا 10 دقیقه بماند و بعد از آن کاغذ دیواری را از سمت بالای دیوار به سمت پایین شروع به نصب کنید، اولین قواره را که عمود نصب کنید، باقی قوارهها خود به خود عمود نصب خواهند شد، با کاردک پلاستیکی چسب کاغذ دیواری را از مرکز به سمت بیرون کاغذ هدایت کنید، پس از چسب زدن یک قواره، با تیغ و به کمک کاردکی و یا با قرار دادن خطکش بلند، لبه بالایی کاغذ دیواری را که اضافی است برش بزنید، اگر کاغذ دیواریهایی که چسب زدهاید و به حال خود رها کردهاید بیشتر از 15 دقیقه به همان شکل باقی بمانند، خراب میشوند یا به عبارت دیگر انقدر کش میآیند که دیگر قابل استفاده نمیباشند.

دیدگاهتان را بنویسید