صفر تا صد آشنایی با کاغذ دیواری برای دکوراسیون داخلی – معمارنو

اگرمیخواهید دکوراسیون پذیرایی درخانه شما دارای فضایی آرامش بخش باشد، باید کاغذدیواری منزل خودرا در ابعاد کوچک و کمرنگ نصب کنید. کاغذ دیواری گزینه بسیار عالی برای تزئین و در عین حال پوشش دیوارهای داخلی خانه مخصوصاً دیوارهای قسمتهای مهم مانند اتاق نشیمن، اتاق پذیرایی و اتاق خواب است. براي مثال، اگر سبك دكوراسيون خانه شما ساده و مدرن است، نصب كاغذ دیواری گلدار و پر زرق و برق به كلی جلوه دكوراسيون شما را تخريب خواهد كرد. اگر از پیروان سبک کلاسیک هستید بهتر است بدون هیچ تردیدی این کاغذ دیواری را انتخاب کنید و از تماشای آن لذت ببرید . ویا اینکه تنها یک دیوار را برای استفاده از کاغذ دیواری آشپزخانه خود انتخاب کنید. حتی میتوانید برای تاثیر گذاری بیشتر این دیوار، از یک آینه بر روی دیوار مقابل استفاده کنید تا اثر کاغذ دیواری را دوچندان کند. موردی بعدی که در انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای آشپزخانه کوچک اهمیت دارد، رنگ آن است که پیشنهاد میکنیم، رنگهای روشن و متمایل به سفید و کرم انتخاب کنید تا فضایتان را بزرگتر و دلباز تر نشان دهد.

کاغذ دیواری سه بعدی یا پوستر سه بعدی چگونه است؟ خواندن راهنمای خرید پوستر دیواری سه بعدی و آینه دکوراتیو هم به شما توصیه میشود. کاغذ دیواری سهبعدی از نظر جنس با انواع کاغذ دیواریهای معمولی فرقی ندارد اما طراحی آن به گونهای است که به دلیل سایههایی که دارد، طرح آن در فاصله حدود سه متری برجسته یا فرو رفته به نظر میرسد، همچنین نمای شبیه به دیوارپوش ایجاد میکند، ولی هزینه به مراتب کمتری به همراه خواهد داشت. در درجه اول، نوع کاغذی که انتخاب میکنید باید قابل شستشو باشد، که در این میان سه نوع کاغذ دیواری وینیل، نوامورا و کاغذ دیواریهای قابل شستشو پیشنهاد ما به شماست. علاوه بر جنس، چه رنگی مناسب پوشش دیواری انواع آشپزخانه شماست؟ بیایید از کاغذهای دیواری به عنوان پوششی جهت زیباترشدن هر چه بیشتر سقف آشپزخانه استفاده کنیم. برای سقف آشپزخانههای بزرگ از رنگهای تیره و طرحهای شلوغ و برای آشپزخانههای کوچک از رنگهای روشن و طرحهای ساده و مینیمال استفاده کنید. سعی کنید هماهنگی بین رنگ ها طوری باشد که رنگ کاغذ دیواری و مبل ها عینا مثل هم نباشد و یک تنالیته روشن به تیره و برعکس داشته باشد. خصوصیات یک کاغذ خوب چیست؟ فكر كردن به مبلمان و وسايل موجود در خانه، عناصر دكوراتيو و موكت يا ديگر كفپوشهای موجود در فضا نيز ايده خوب ديگری است.

سعی کنید بین رنگ و طرح کاغذ دیواری با پارکت و مبلمان هماهنگی لازم را داشته باشید. با نصب کاغذ دیواری بر روی این تک دیوار، نمایی چشمنواز و ویژه به آشپزخانهتان ببخشید. بعد از انتخاب دیوار، نوبت به یک طرح ویژه و تک میرسد که نمایی چشمگیر، عجیب و رنگارنگ را تجربه کنیم. خدا را چه دیدهاید شاید یک روزی از ما هم مانند “لکوربوزیه” و “لوییکان” یاد کنند. سوالاتی که در اینجا مطرح میشود این است که چه نوع کاغذ دیواری برای آشپزخانه مناسب است؟ چه در نصب کاغذ دیواری حرفه ای باشید یا نباشید همیشه در اندازهگیری ها اشتباهاتی پیش میآید و امکان دارد دیگر نتوانید طرح مورد نظر خود را پیدا کنید. دلایل مختلفی وجود دارد که نشان می دهد کاغذ دیواری بهتر از رنگ می باشد. امروزه کاغذ دیواری در طرحها و رنگهای متنوع در بازار وجود دارد. کاغذ دیواری با اینکه تنوع رنگ زیادی دارد اما هنوز هم در سفارشی سازی نسبت به رنگ عقب تر است. در اصفهان نیز مانند سایر شهرهای کشور فروشگاه های دکوراسیون داخلی به صورت پراکنده در سطح شهر قرار دارند اما در خیابان هایی نظیر خیابان شریف واقفی و خیابان هشت بهشت غربی تعداد مغازه های بیشتری در کنار هم قرار گرفته اند و شما می توانید با مراجعه به آن ها کاغذ دیواری مورد نظر خود را از کاتالوگ های ارائه شده توسط فروشندگان انتخاب نمائید.

این نوع بسیار نازک و غیر قابل شستشو می باشد و با چسب کاغذ دیواری نصب می شود، این نوع جنس کاغذ دیواری در مدت زمان 1 تا 3 سال عمر مفید دارند جنس این نوع کاغذ دیواری بسیا نازک بوده م به راحتىیی پاره مشود و تنها مزیتی که نسبت به کاغذ دیواری های دیگر دارد قیمت ارزان آن می باشد. در بعضی از انواع کاغذ دیواریهای برجسته، از چاپهای طلاکوب نیز استفاده میشود و بسته به نوع آن قیمتهای متفاوتی دارد. نوع سلیقه خود را مشخص کنید: شما فضایی مینیمال و ساده و به دور از هر گونه طرح و رنگ اضافی ترجیح میدهید یا فضایی پر از هیجان و دلانگیز که احساس خوشایندی به شما منتقل کند را میپسندید؟ سبک دکوراسیون آشپزخانه شما روستیک و فرانسوی است یا پالم بیچ و مدیترانهای یا به طور کلی سبک مدرن و معاصر را میپسندید؟ ما در این مقاله قصد داریم تا حد زیادی از سنتها عبور کنیم و وارد دوره جدیدی از دکوراسیون و چیدمان منازل شویم. روند نصب و اجرای این نوع کاغذدیواری باید تا حدی مرتب و دقیق باشد که انعکاس و درخشش فویل را خراب نکند. همچنین میتوانید از ترکیب دو رنگ سفید و مشکی در دکوراسیون خانه خود استفاده کنید تا فضایی مدرن و بزرگ برای شما ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید