صفر تا صد آشنایی با کاغذ دیواری برای دکوراسیون داخلی – معمارنو

البته قیمت پوستر دیواری از کاغذ دیواری رولی بیشتر است و برحسب متر مربع می باشد و از آنجایی که طرح آن انتخابی است و تولید عمده ندارد گران تر است و همچنین با توجه به جنس پوستر دیواری که کیفیت بالاتری دارد، قیمت آن نیز بالاتر است، اما چون این طرح یکتا است و جنس کاغذ بسیار باکیفیت و ماندگار است و هر چند سال یکبار نیازی به تعویض ندارد پس ارزش سرمایه گذاری را دارد. البته متداول ترین سایز عرض ۵۳ سانتی متر است که در ایران بسیار مورد استفاده قرار می گیرد . پوستر دیواری بطور کلی در چهار سایز 8 تیکه (368 در 254 سانتی متر) ، 4 تیکه ( 254 در 186 سانتی متر ) ، 2 پانل ( 90 در 220 سانتی متر ) و تک پانل ( 184 در 127 سانتی متر ) عرضه می شود که خریدار این ابعاد را برای انتخاب مناسب یک پوستر دیواری باید در نظر داشته باشد.

همچنین در حین جابجا کردن مبلمان منزل باید نهایت دقت را به کار گرفت تا هیچ پارگی در دیوارهای منزل ایجاد نشود. همچنین استفاده از روغن تربانتین در چسب آن سبب دفع حشرات موذی نیز می شد. گالری کاغذ دیواریهای اداری ما، مجموعهای بسیار زیبا و کامل از انواع طرحهای مدرن و کلاسیک است که برای استفاده در هر فضایی مناسب هستند. برخی از انواع نقوش این کاغذ ها شبیه طرح کوبیسم است و از این رو نمای خانه شما را زیبا میکند . سال های 1960 و 1970 نیز در ادامه روند صعودی گذشته قرار داشت با این حال سال 1973 سال خوبی برای این صنعت نبود، همزمان با شروع بحران سال 1973 این صنعت رو به افول گذاشت. چیزی که کاغذدیواری ساده رو از رنگ متمایز میکنه اینه که کاغذدیواری ساده بافت داره ولی رنگ بافت نداره و اینکه بسیاری از کاغذدیواری های ساده اکلیل دار یا براق و به قول معروف شاینی هستن در حالی که رنگ شاینی نیست.

اما با این حال با فعالیت های طراح معروف آن زمان پیوگین طرح های دیگری همچون نقوش زینتی مختص قرون وسطی نیز افزوده شدند؛ طراح دیگری هم به نام اون جونز طرفدار طرح های متقارن و نامرتبط به طبیعت بود، اگرچه این دیدگاه با استقبال گسترده مردم روبرو نشد و افراد طرح های طبیعی و سنتی را ترجیح می دادند. موریس طراح، نویسنده و فعال محیط زیست توانست تأثیرات مهمی در صنعت کاغذ دیواری داشته باشد، طرح های او ترکیبی از طرح های دهه 50 و 60 میلادی می باشد؛ ایده های او را نه می توان برگرفته از طبیعت دانست و نه اشکال هندسی بی روحی که توسط طراحان پیشین معرفی شده بود. در ذیل به چند مورد که در خرید کاغذ دیواری سلطنتی برای پذیرایی باید توجه کنید، اشاره کردهایم. به خصوص در مورد رنگ مبلمان سلطنتی با کاغذ دیواری سلطنتی بسیار باید دقت کنید. بعد از تاییدتان، نصاب کاغذ دیواری در سریعترین زمان ممکن در محل شما حاضر خواهد بود.

نحوه عملکرد این چسب این گونه است که بعد از مالیدن چسب و نفوذ آن به دیوار آب آن تبخیر شده و دانه های پلی یورتان موجود در آن یک پوشش مقاوم بر سطح دیوار ایجاد می کند. این تاریخ را می توان سیاه ترین بخش تاریخچه پیدایش و شکل گیری کاغذ دیواری ها دانست؛ با این حال در سال های بعد و پس از سپری شدن این دوران و همزمان با پیشرفت های تکنولوژی روند صعودی از سر گرفته شد. پس از آن در سال های 1920 و 1930 استفاده از کاغذ دیواری به دوران طلایی خود نزدیک شد. این محصول چند سالی است که جایگاه خود را در بازار پیدا کرده و در حال حاضر دارد به سمت جایگاهی که شایستگی آن را دارد حرکت میکند. 2- آیا استفاده از کاغذ دیواری در خانه های اجاره ای کار درستی است؟ این دسته بندی، اصولی ترین تقسیم بندی کاغذ دیواری است و به همین علت است که همواره تمامی کاغذ دیواری ها را با نام یکی از موارد فوق معرفی می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید