صفر تا صد آشنایی با کاغذ دیواری برای دکوراسیون داخلی – معمارنو

با توجه به پیشرفت تکنولوژی، این امکان فراهم شده تا طرح دلخواه خود را به صورت کاغذ دیواری چاپ و نصب کنید. یک کاغذ دیواری خوب باید روکشی از جنس وینیل داشته باشد و وینیل مصرف شده در هر متر مربع از آن در حدود 500 گرم باشد. وینیل مصرف شده در هر متر مربع از کاغذ دیواری باید حدود 500 گرم باشد. قیمت کاغذ دیواری نیز مثل دیگر محصولات به کیفیت, دیزاین, جنس, گرماژ و برند آن بستگی دارد. در این نوع دیوارپوش، یک لایه کاغذی لمینیتشده وجود دارد که روی آن یک روکش وینیلی جامد قرار گرفته است. انتخاب کاغذ دیواریها با جنس PVC و روکش وینیلف انتخاب بسیار خوبی برای پوشش دیوارها است. جنس کاغذهای دیواری جدید ترکیبی از کاغذ، روکش PVC و یا پلیاورتان است که نتیجه آن کیفیت بینظیر و شستشو پذیری عالی محصول است. ورود این محصول به ایران به دوران حکومت ناصرالدین شاه قاجار باز میگردد. اما همان طور که گفته شد نصب کاغذ دیواری کاری است که نیاز به تخصص و مهارت کافی دارد. یکی از انتخابهای موجود، کاغذ دیواریهای برجسته است که طرحها و اشکال متنوعی دارد. انتخاب کاغذ دیواریهای سه بعدی برای فضاهای بسیار کوچک توصیه نمیشود زیرا در این نوع از کاغذ دیواریها با استفاده از سایه روشنهایی که به طرح زمینه داده میشود، کاغذ دیواری برجسته به نظر میرسد.

کاغذدیواریهای مدرن جدید، در دکوراسیون داخلی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد زیرا نسبت به رنگ و سنگهای تزئینی مقرون به صرفهتر است، جلوه زیباتری دارد، و علاوه بر آن سرعت نصب آن نیز بیشتر است و چاپ هر طرحی را برای هر سلیقهای ممکن میسازد. قیمت کاغذ دیواریهای نانو به مراتب بالاتر از موارد دیگر است زیرا تکنولوژی نانو باعث برتریهایی در این نوع کاغذ دیواری نسبت به باقی کاغذ دیواریها شده است. این گل ها به شکل گل های بزرگ در طول کاغذ دیواری تکرار می شوند و تقریبا مطابق هر سلیقه ای می باشند. از جمله آلبرشت دورر که هم در زمینه چاپ تصاویر بزرگ و هم چاپهای تزیینی جهت آویختن بر دیوار فعالیت میکرد. مبلمان، پرده و فرش از جمله لوازمی هستند که در هماهنگی با آن باید مدنظر قرار بگیرند. پلی وینیل کلراید از جمله موادی هستند که دارای کاربردهای زیادی هستند و از جمله پر کاربردترین این موارد در کاغذ دیواری است. ولی اگر وقت ندارید که طرح ها را بگردید ما بشما دو آلبوم جدید و با کیفیت گلد و همچنین آلبوم متروپلیتن اتاق پذیرایی را که دارای کیفیت استثنایی است را پیشنهاد میکنیم.

از این رو کاغذ دیواری مدرن پذیرایی با هر طرح و نقش نهایتا باید دارای رنگ های ملایم و آرامش بخش باشد و در هماهنگی کامل با لوازم و رنگ بندی محیط باشد. حکومت کرامول، فرهنگی کسالت بار را بر مردم تحمیل کرده بود، از این رو پس از مرگش مردم به خرید وسایل خانگی رفاهی که در دوران وی ممنوع شده بود روی آوردند. اما اگر تکه های رنگ مولتی کالر بزرگ باشد باید با سمباده کل سطح یکدست شود و سپس اقدام به اجرای کاغذ دیواری روی مولتی کالر نمود. امیدواریم با مطالعه این مطلب با انواع کاغذ دیواری و مزایا و معایب آنها به خوبی آشنا شده باشید. کاغذ دیواریها انواع مختلفی دارند و انتخاب آنها بر اساس فضا و نیازی که محیط دارد میتواند متفاوت باشد. هزینه نصب کاغذ دیواری به چه مواردی بستگی دارد؟ قیمت کاغذ دیواری نانو بر اساس متراژ و قابلیتهای آن میتواند متفاوت باشد. کاغذ دیواریهای نانو در برابر نور آفتاب آسیب نمیبینند و دچار تغییر رنگ نمیشوند. کاغذ دیواریهای نانو از جنس PVC هستند اما با استفاده از تکنولوژی خاصی که در آنها به کار رفته تولید میشوند و همین امر باعث میشود آلودگی و گرد و غبار موجب کثیف شدن آنها نشود.

در اوایل قرن 19 با توسعه چاپ توسط نیروی بخار، تولیدکنندگان کاغذدیواری در انگلستان موفق به تولید انبوه آن شدند که این امر به کاهش قیمت و در نتیجه قابل خرید شدن آن توسط طبقه متوسط انجامید. از آنجا که انگلستان خود در تولید فرشینه مهارتی نداشت، اشراف و نجیب زادگان به کاغذدیواری روی آوردند. قدیمیترین نمونه به جا مانده از کاغذدیواری در انگلستان که در لندن به چاپ رسیده بود به سال 1509 بر میگردد. یکی دیگر از انواع مدل کاغذ دیواریها، کاغذ دیواری سه بعدی است که به تازگی جایگاه خود را در بازار دکوراسیون و طراحی فضا پیدا کرده است. همواره سعی کنید تاثیر نور در زیبایی کاغذ دیواری سه بعدی را در نظر بگیرید. تمامی قسمتها را مانند مرحله قبل انجام دهید تا دیوار کاملا از کاغذ دیواری پوشیده شود. ازین رو برای نصب کاغذ دیواری روی گچ و خاک باید ابتدا یک لایه گچ کاری انجام شود. چیزی که کاغذدیواری ساده رو از رنگ متمایز میکنه اینه که کاغذدیواری ساده بافت داره ولی رنگ بافت نداره و اینکه بسیاری از کاغذدیواری های ساده اکلیل دار یا براق و به قول معروف شاینی هستن در حالی که رنگ شاینی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید