صفر تا صد آشنایی با کاغذ دیواری برای دکوراسیون داخلی – معمارنو

با استفاده از طرح های افقی، می توانید خانه را وسیع تر و پهن تر از آنچه هست نشان داده و در عین حال، با ایجاد خطای دید، سقف را به کف نزدیک تر نشان دهید. رولهای کاغذ دیواری دارای عرضهای مختلفی نیز هست. طرحهای مستقیم و صاف مانند طرحهای راه راه عمودی و افقی که باید در قسمت درزها تنظیم شوند و طرحهای منحنی شکل نیز مانند طرحهای گلدار و هندسی هستند که باز هم باید در قسمت درزها تنظیم شوند. به طور کلی دو نوع طرح برای کاغذدیواری وجود دارد: طرحهای مستقیم و صاف و طرحهای منحنی شکل. جالب است با استفاده از این کاغذ میتوانید به طور کلی دیزاین و طراحی خانه را تغییر دهید و فضای زیبایی را ایجاد کنید . کاغذ دیواری مخمل دارای طرح های بعد دار با متریال مخمل هستند که قادرند نمای اتاق را به طور کلی تغییر دهند .برای ساخت این کاغذ دیواری شما میتوانید از پارچه و پی وی سی استفاده کنید . سعی کنید قبل از انتخاب طرح حتما نمونه کارهای اجرا شده ی ما و شرکت های مختلف را در اینترنت جستجو کنید، و تناسب آن با کاری که قرار است در محیط کاری یا منزل شما انجام شود را در نظر بگیرید.

سعی کنید بیشتر از رنگهای روشن استفاده کنید تا توهم فضای بزرگ را ایجاد کند. این نوع بادوام، قابل شستشو و ضد خش می باشند که یکی از مزیت های اصلی این نوع به سختی پاره شدن آن است و مدت زمان دوام این نوع کاغذ دیواری 3 تا 5 سال عمر مفید است ابعاد این نوع جنسکاغذ دیواری از 5 متر مربع تا 16 متر مربع در بازار وجود دارد. چاپ آن کاملا بادوام و بدون پخش رنگ است و دوام و ماندگاری طولانی مدت و بالایی دارد. تا به بهترین انتخاب دست بزنید و از پولی که صرف آن میکنید بیشترین لذت را ببرید. پس از فراهم کردن موارد و ابزارهای مورد نیاز نصب کاغذ دیواری، نوبت به بازبینی و زیرسازی دیوار میرسد، اگر دیواری که قصد دارید آن را کاغذ دیواری کنید، نم داشته باشد باید علاوه بر نم، ریشه و منبع نم را نیز از بین ببرید تا کاغذ دیواریها پس از نصب دچار مشکل نشوند، کلید و پریزها را باز کنید و قسمتهای نمدار را با کاردک فلزی بتراشید تا چند سانتیمتر این کار را ادامه دهید، تمام گچهای خیس را از دیوار جدا کنید تا به قسمتی که نم از آنجا شروع میشود، برسید و مشکل را برطرف نمائید، سپس مجددا دیوار را گچ کنید.

همچنین در مواقعی که فقط قسمتی از دیوار تحت پوشش قرار میگیرد استفاده از قاب پلی اورتان کاغذ دیواری باعث پوشیده شدن قسمتهای انتهایی کار میشود و به نوعی به جلوه بیشتر کار کمک میکند. این تنظیمات در قسمت درزها به طوری که دنباله طرحها از ردیفی به ردیف دیگر رعایت شود، نیاز به متراژ بیشتری کاغذدیواری دارد که در این زمینه و اینکه طرح انتخابی شما به چه مقدار متراژ اضافه نیاز دارد، باید از فروشنده کمک بگیرید. کاغذها را پهن کنید و به اندازه ارتفاع دیوار با ۵ سانتی متر اضافه آنها را برش دهید. با استفاده از طرح های عمودی و با فاصله می توانید دیوارها را بلندتر جلوه داده و این حس را القا کنید که انگار سقف در ارتفاع مرتفع تر از ارتفاع واقعی اش قرار گرفته است. اگر به هر دلیلی به فکر خرید کاغذ دیواری افتادهاید خوب است که قبل از خرید احتیاجات خود را بشناسید و با انواع کاغذهای دیواری آشنا شوید.

چسب های موجود دارای ترکیبات گیاهی است و قابلیت نصب تا ۶۰ رول به اذای هر بسته را دارد. تقریبا تا 5 تا ۱۰ سال دوام داشته و کاملا ضد خش است. این کاغذها با کمک چسب مخصوص به دیوار می چسبند و به مدت یک الی دو سال دوام دارند. برای اینکه بتوانید از این محصولات استفاده کنید در ابتدا باید دیوار مورد نظر خود را اندازه گیری کنید زیرا کاغذهای دیواری به صورت رولی و یا متری در اختیار افراد قرار میگیرد و سپس میتوانید با کمک چسب مخصوص کاغذ دیواری، آن را بر روی دیوار بچسبانند. الگوهای کاغذها به صورت طرح تکرار شونده یا یه طرح بزرگ بدون تکرار است. در این نمونه، طرح کاغذ دیواری به صورت گل های برجسته است که قابل لمس می باشد و نمایی متفاوت به دکوراسیون داخلی می بخشد. معمولاً به صورت رول عرضه می شوند و با چسب مخصوص به سطح می چسبند. این نوع کاغذدیواری قابلیت تمیزکاری و قابلیت کندن از سطح دیوار را دارد و نسبت به کاغذ معمولی یا بدون پوشش از مقاومت بالاتری نسبت به رطوبت برخوردار است.

0 دیدگاه دربارهٔ «صفر تا صد آشنایی با کاغذ دیواری برای دکوراسیون داخلی – معمارنو;

دیدگاهتان را بنویسید