صفر تا صد آشنایی با کاغذ دیواری برای دکوراسیون داخلی – معمارنو

از ویژگی های کاغذ دیواری ضد زلزله می توان به مقاومت بسیار بالا و انعطاف پذیری آن اشاره نمود. این کاغذ دیواری ها معمولا در کارخانه های تولید کاغذدیواری در تیراژ های بسیار بالا در 30 الی 100 طرح خاص تولید میشوند و در آلبوم های کاغذدیواری برای فروشگاه داران دکوراسیون عرضه میشوند. پس از اتمام این مرحله، دیوار را بازبینی کنید تا احیانا ترک یا شکافی روی آن وجود نداشته باشد، اگر وجود داشت بایستی با بتونه آن را از بین ببرید. در گذشته این دیوارپوش طرحی شبیه فرشتهها داشت. پس از اتمام این مرحله، محلولی رقیق از چسب کاغذ دیواری و کمی سریش درست کنید و آن را با قلموی بزرگ به دیوارها بزنید تا گرد و غبار احتمالی از روی دیوار زدوده شود و کاغذ دیواریها در هنگام نصب محکم به دیوار بچسبند، توجه داشته باشید که پیش از انجام این کار، برق را از کنتور قطع کنید، حتما لازم نیست رادیاتورهای شوفاژ را باز کنید، چون معمولا آببندی مجدد کار سختی است، میتوانید در هنگام نصب با یک وسیله تی شکل یا حتی اگر فاصله رادیاتور با دیوار زیاد است، با دست این کار را انجام دهید و پشت آنها را کاغذدیواری کنید.

این گل ها به شکل گل های بزرگ در طول کاغذ دیواری تکرار می شوند و تقریبا مطابق هر سلیقه ای می باشند. دقت داشته باشید این کاغذدیواری با کاغذ دیواری نانو متفاوت است. یک نورپردازی زیبا در کنار کاغذ دیواری سه بعدی جذاب از سمت ما میتواند تکمیل کننده یک دکوراسیون زیبا و خاص باشد. در کاغذ دیواری سه بعدی موضوع به چه شکل است؟ پس از فراهم کردن موارد و ابزارهای مورد نیاز نصب کاغذ دیواری، نوبت به بازبینی و زیرسازی دیوار میرسد، اگر دیواری که قصد دارید آن را کاغذ دیواری کنید، نم داشته باشد باید علاوه بر نم، ریشه و منبع نم را نیز از بین ببرید تا کاغذ دیواریها پس از نصب دچار مشکل نشوند، کلید و پریزها را باز کنید و قسمتهای نمدار را با کاردک فلزی بتراشید تا چند سانتیمتر این کار را ادامه دهید، تمام گچهای خیس را از دیوار جدا کنید تا به قسمتی که نم از آنجا شروع میشود، برسید و مشکل را برطرف نمائید، سپس مجددا دیوار را گچ کنید. مقدار بودجه ای که می خواهید صرف این کار کنید، را مشخص کنید. نوع دیگر از دیوارپوش وجود داشته که البته بسیار کمیاب نیز میباشد و از الیاف طبیعی درست شده است؛ در ساخت کاغذ دیواری الیاف طبیعی از نوعی چوب فنلاندی استفاده میشود، تمام ویژگی هایی که در سایر دیوارپوش ها وجود دارد در این نوع کاغذ دیواری نیز به کار رفته از جمله قابلیت شستشو، ضد حساسیت و سازگار با طبیعت از ویژگی های این محصول با الیاف طبیعی میباشد؛ اگر سطح کاغذ دیواری الیاف طبیعی را مشاهده کنید متوجه چوب و برگ های بسیار کوچک طبیعی بر روی آن خواهید شد که زیبایی آن را دو چندان کرده اند.

اگر در مراکز فروش مختلف این روزها قدم گذاشته باشید، حتما با عناوینی نظیر این عبارت “کاغذ دیواری سه بعدی قیمت مناسب” ، ” حراج کاغذ دیواری با نصف قیمت” و غیره برخورد کرده اید و بعد از مراجعه به آن ها متوجه میشود که این دست تبلیغات ها صرفا برای جذب مشتری بوده است و جنبه واقعی ندارد. کاغذ دیواری طبیعت از نظر جنس متریال و بافت، با انواع کاغذ دیواریهای معمولی تفاوتی ندارد، اما طراحی آن به گونهای است که به دلیل تصاویر زیبا و بعضا کاملا واقعی که دارند، منظره زیباتری ایجاد میکنند. این کاغذ دیواری کاملا از جنس و کیفیت برابر با پوستر سه بعدی های عادی میباشد. این مدل از کاغذ قابل شستشو است و از این رو میتوانید به راحتي آن را تمیز کنید . نصب کاغذدیواری های غیر قابل شستشو به صورت اورلب می باشد. البته این تفاوت به لطف وجود چاپخانه های مجهز ورنا دکور دیگر خیلی زیاد نیست. به طور دقیق به نقاشی و طرح های موجود بر روی این کاغذ دیواری نگاه کنید !

یکی از مهمترین نکات در انتخاب کاغذ دیواری برای پذیرایی توجه به سبک دکوراسیون است و در دکوراسیون های مدرن بهتر است کاغذ انتخابی دارای طرح ساده و یا تک رنگ باشد. استفاده از کاغذ دیواری پذیرایی با طرح های خطوط شکسته یا هندسی و تیز موجب حس پویایی و هیجان و انرژی در فضا می گردد. به تجربه دیده ام که چاپخانه ایی صرفا کاغذ دیواری های سه بعدی کاملا مشابه را در دسته بندی های چینی، ایتالیایی، آلمانی و امریکایی با قیمت های متنوع به فروش میرساند و بدتر از همه مشتریان زیادی را هم جذب خود میکرد. در رول های 16 متری قیمت به ازای هر متر مربع ارزون تره و این خودش مزیت بزرگیه. طبقه نیمه مرفه که یا به دلیل قیمت گزاف توان خرید این فرشینهها را نداشتند، به کاغذ دیواری روی آوردند. قیمت چسب کاغذ دیواری را کیفیت و میزان چسبی که شما مصرف می کنید تعیین خواهد کرد . به هر حال باید به این نکته دقت کنید که با توجه به نوع و حساسیت کاربرد کاغذ دیواری و مدت زمان طولانی استفاده از آن بهتر است در این خصوص به پرداخت هزینههای بالاتر و خرید انواع با کیفیتتر آن اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید