اگه میخوای از کاغذ دیواری استفاده کنی این مقاله حتما بخون

کاغذ دیواری به طور متوسط برای خرید رولها، لوازم و نصب آن گرانتر است. از زمان قرون وسطی، طبقه تراز اول جامعه عادت به نصب فرشینههای تزیینی بر دیوارهای منازل خود داشتند. لکه برنمیدارد، دوده نمیگیرد، بسیار مقاوم است و حتی به نوعی عایق صدا هم هست. همچنین به دلیل مواد تشکیلدهنده آن، آلودگی و گرد و غبار جذب آن نمیشود و نظافت آن بسیار آسان است. نکته مهم این است که این گاز فقط در حالت اشتعال تولید نمیشود! کاغذ دیواری ها شامل انواع مختلف از نظر کاربری هستند و برخی مناسب برای منازل بوده و برخی کاغذ دیواری ادارات برای محیط های کاری به کار گرفته می شود، این نکته بسیار اهمیت دارد که این دیوار پوش را مناسب با محیط مورد نظرتان انتخاب کنید. نکته مهم این است که حتما از ضد حساسیت بودن این کاغذدیواری مطمئن شوید چون در ساخت آن از نوعی پلاستیک استفاده شده است و کاغذ دیواری اتاق بچه باید بسیار مطمئن و تضمینکننده سلامت کودک باشد.

به گفته ی تیم فروش ورنا روزانه سوالات بسیار زیادی در زمینه کاغذ دیواری سه بعدی از این عزیزان میشود، در این قسمت قصد داریم به تمامی سوالات و ابهامات شما عزیزان پاسخ دهیم. گاهی هنگام خرید کاغذ دیواری اتاق پذیرایی با یک بسته شامل چند طرح روبهرو میشوید که رنگ زمینه و موضوع نقش آنها یکسان است، اما جزییات متفاوتی دارند. مواردی که در سطرهای بالا به شما توضیح دادیم در این زمینه بسیار مفید هستند و اگر خوب متوجه آن ها نشدید، پیشنهاد میکنیم دوباره آن ها را مطالعه کنید. بنابراین اگر قصد خرید یک کاغذ دیواری با مزایای بسیار و دوام و مقاومت بالا را دارید باید هزینه بیشتری را تقبل کنید. یکی از خاص ترین دیوار پوش های سال های اخیر کاغذ دیواری آجری بوده است که با تنوع رنگی بالا تولید میشود . چند سال قبل، از گچ به عنوان دیوارپوش استفاده میشد ولی امروز افراد ترجیح میدهند با کمی هزینه بیشتر، زیبایی و جلوه بینظیری به منزل خود ببخشند. در واقع همه میدانیم که طرح های مدل سال، با همان سرعتی که مد می شوند با همان سرعت از بین می روند به همین دلیل بهتر است سراغ طرحی بروید که چند ماه بعد از خرید آن پشیمان نشوید.

کاغذ دیواری PVC: این مدل معمولا ابعاد کوچکی دارد و برای کاغذدیواری اتاق نوزاد مناسب است. مثلا کاغذ دیواری با الیف طبیعی مانند، کاغذ دیواری نانوون و نانو برای خرید و نصب در اتاق خواب کودکان و افراد سالمند مناسب است و از کاغذ دیواری پی وی سی میتوانید در سالنهای بزرگ که جریان هوای بیشتری وجود دارد، استفاده کنید. کاغذ دیواری در انواع مختلفی تولید میشود که باید به نوع کاغذی، پی وی سی با روکش وینیل، نانو، بافت دار، سه بعدی و الیاف طبیعی اشاره نمود. پی وی سی به میزان فراوانی دارای کلر میباشد که از انتشار آتش تا زمانی نسبتا زیاد جلوگیری می نماید، به همین دلیل در طول مدت آتش سوزی گاز سمی هیدروژن کلرید تولید میشود که گازی سمی، کشنده و بسیار خطرناک می باشد. کاغذدیواری نانو حتی از کاغذدیواری های پی وی سی نیز ویژگی های بیشتری دارند. دومین ماده خطرناک که در حالت اشتعال کاغذ دیواری پی وی سی تولید میشود، دی اتیل فتالات است که بر روی دستگاه تنفسی اثر گذاشته و باعث بیماریهای تنفسی شدید همچون آسم میشود. این کاغذ دیواری ها مشابه پوستر هستند ولی در مقایسه با آن به دلیل اندازه های بزرگ و نصب روی دیوار کیفیت بیشتری دارند.

درست است برخی از رنگها قابلیت شستشو دارند، ولی با چند بار شستشو براقی و جلای خود را از دست میدهند، در حالی که در کاغذدیواری این مشکل وجود ندارد. کاغذدیواری نانو: جدیدترین نوع کاغذدیواری که چند سالی است وارد بازارهای جهانی شده است کاغذدیواری نانو میباشد. کاغذ دیواریها بر اساس نوع کاربری، جنس و طرحشان به انواع مختلفی تقسیم بندی میشوند. در این کاغذ دیواری، نقش و نگارهایی از جنس مخمل یا مخمل پلاستیکی به کار رفته است. کاغذدیواری از نظر جنس «زیرلایه» انواع متفاوتی دارد. این کاغذ دیواری قابلیت شستشو دارد و نظافت آن بسیار آسان است. یا اینکه کل دیوار را با بتونه روغنی یا رنگ روغن پوشش دهید، که هزینه اینکار بسیار بالاست یا اینکه کل سطح را پرایمر زیر کار رنگ روغن بزنید. براي مثال ميتوان تمام ديوارها را با يك مدل كاغذ ديواری پوشش داد یا براي برجسته كردن نقطه كانوني، تنها يك ديوار اتاق را كاغذ ديواری كرد؛ همچنين ميتوان براي هر ديوار، از كاغذ ديواری با طرحهای متفاوت استفاده كرد.همچنين میتوانيد تنها نيمه پايينی ديوار را كاغذ كنید و نيمه فوقانی را با رنگی هماهنگ و مناسب رنگآميزی كنيد؛ يا بالعكس، نيمه پايينی را با كاغذ ديواری طرحدار و نيمه فوقانی را با كاغذ ديواری ساده و با رنگي متناسب بپوشانيد.

دیدگاهتان را بنویسید