انواع کاغذ دیواری (پذیرایی و..) + مزایا و معایب – خدمت از ما

برای پاککردن کپک دیوار میتوانید دو فنجان مایع سفیدکننده را در ۳٫۷ لیتر آب بریزید و از این محلول برای پاککردن کپکها استفاده کنید. بهتر است برای محل استراحت، از رنگهای تند و تیره استفاده نشود، زیرا چنین رنگهایی در خواب افراد تاثیر مخرب داشته و باعث اختلال در خواب میشود. بهتر است بدانید این کاغذ دیواری را میتوانید به آسانی بشویید و گرد خاک را از روی آن پاک کنید . در ادامه این مقاله، راهنما کامل برای انتخاب کاغذدیواری را برای شما مطرح خواهیم کرد. در اتاقهای جنوبی به دلیل داشتن نور کافی میتوان از رنگهای خنثی و ملایم استفاده کرد. همچنین اگر سقف اتاقتان کوتاه است باید به سراغ استفاده از کاغذهای دیواری با خطوط عمودی بروید. با استفاده از طرحهای عمودی و با فاصله میتوانید دیوارها را بلندتر جلوه داده و این حس را القا کنید که انگار سقف در فاصلهای مرتفعتر از ارتفاع واقعیاش قرار گرفته است. شرایط چسباندن کاغذ دیواری روی سقف کمی سخت تر از دیوار می باشد. بنابراین برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب در هر محیط باید به رنگ وسایل اتاق، میزان نورپردازی، میزان بودجه، جنس کاغذ دیواری استفاده شده و نوع دیواراتاق که برای کاغذ دیواری مدنظر است، توجه داشته باشید.

هرچه طرح استفاده شده در اتاق ساده و تک رنگ باشد، محیط را بزرگتر نشان داده و باعث راحتی در انتخاب و هماهنگی وسیله منزل با رنگ اتاق خواهد بود. هرچه طرح کاغذ دیواری ریزتر باشد، فضای اتاق بزرگتر نشان داده خواهد شد. به یاد داشته باشید که اگر الگوی کاغذدیواریتان خیلی نزدیک به هم و مرتب در خطوط افقی و عمودی قرار داشته باشد، نقش کاغذدیواری بر جلوه محیط غلبه خواهد کرد؛ به نحوی که مبلمان و و سایل داخل اتاق کمتر دیده میشوند. زیرا انتخاب کاغذ دیواری باکیفیت برای اتاقهایی که به حمام نزدیکند و یا نشتی و بخار آب بر روی آنها تاثیر میگذارد بسیار با اهمیت است. وجود دارد. کیفیت چاپ این تصاویر بسیار بالاست و نسبت به تابش مستقیم نور مقاوم بوده و قابل شستشو هستند و در مجموع دوام بالایی دارد. انتخاب این کاغذدیواری باعث القای حس آرامش در فضاهای بزرگ میشوند. کاغذ دیواری های فضاهای تجاری در رستوران، کافی شاپ، هتل، فروشگاه و سالن زیبایی به کار می رود و طرح آن متناسب با فضا و سایر متریال دکوراسیون انتخاب می شود. فضا سازی با طرح فوق در محیط هایی مانند دیوار پشت تلویزیون و دیوارهای قابل رویت میتواند بسیار جلوه گر باشد و از این رو فضای شما را کاملا منحصر به فرد نماید .

مهمترین عامل در یک پوستر دیواری که آنرا زیبا و منحصر بفرد می کند چاپ و رنگبندی آن می باشد. انتخاب کاغذدیواری باطرحهای ساده و کلاسیک نیز برای اتاق نشیمن جنوبی مناسب بوده و زیبایی منحصر به فردی را به محیط میدهد. بهترین انتخاب برای به روز نمودن دیوار اتاق یا دفتر کار شما استفاده از یک پوستر دیواری مناسب است . برای مثال برای دکوراسیون اتاق کلاسیک میتوانید از رنگهای تیره با سایههای ظریف استفاده کنید. خوشبختانه مدلهای زیادی از این دست کاغذ دیواریها در بازار ایران یافت میشود و شما با کمی جستجو میتوانید طرح مورد نظر خود را بیابید. علت این امر نصب آسانتر پوستر نسبت به کاغذ دیواری و کم هزینه تر بودن آن نسبت به خرید مبلمان جدید است . برای انتخاب کاغذ دیواری باید به کلیت و ماهیت اتاق توجه داشته باشید و باتوجه به آن و دکوراسیون موجود برنامه ریزی کنید. تمامی کاغذ دیواریهای موجود در آلبومهای کاغذ دیواری فوق با طرحهای شیک و لاکچری و حتی ساده در جنس پی وی سی با قابلیت شستشو در بازار موجود است. کاغذ دیواریهای تولید این شرکت نسبت به دیگر کاغذ دیواریهای موجود در بازار دارای ضخامت بیشتری هستند و همین موضوع باعث میشود که به راحتی در اثر برخورد با اجسام تیز آسیب نبینند و اشکالات موجود در دیوارها را بپوشانند.

بعضی از این کاغذ ها قابلیت شستشو دارند و بعضی از آنها را نمی توان شست و در مقابل رطوبت آسیب پذیر هستند. تنوع بالا: همانطور که بالاتر هم اشاره کردیم، این دیوارپوشها تنوع فوقالعادهای دارند و جای خود را در هر خانه و فضایی پیدا میکنند. انتخاب کاغذ دیواری برای هر اتاق شور و هیجان ویژهای به وجود خواهد آورد که این امر مطابق با موضوعی است که شما برای آن در نظر گرفته اید. ارتباط ذهنی هر فرد با یک پوستر هنری ممکن است با احساس دیگری نسبت به آن کاملا متفاوت و حتی متضاد باشد . پوستر دیواری یک نوع دیوارپوش مثل کاغذ دیواری است که در ابعاد وطرحهای مختلف بر روی دیوار نصب میشود. انتخاب رنگهای سرد مانند آبی و بنفش، علاوه بر بزرگتر دیده شدن فضا و بلندی سقف، بسیار چشمگیر و آرامبخش است. در مقابل طرحهای کوچک، به فضا حس بزرگی و وسعت میدهد و کاربرد آن در اتاق های کوچک بیشتر است. استفاده از رنگ صورتی و یا کاغذ دیواری صورتی از بهترین انتخابها است که تنها مختص به اتاق دختر خانمها نیست و در همه جا کاربرد دارد. هدف از این سبک ایجاد فضایی خلوت و ساده است پس باید در انتخاب کاغذ دیواری مدرن از طرح های ساده کم گل و یا طرح های با خطوط هندسی استفاده نمود.

دیدگاهتان را بنویسید