انواع کاغذ دیواری را قبل از خرید بشناسید!

همانطور که میدانید کاغذ دیواری از جمله پوشش هایی است که این روزها طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. کاغذ دیواری به رنگ روشن از جمله نباتی، آبی نوزادی یا صورتی فضا را دلباز نشان میدهد. برای نصب کاغذ دیواری سه بعدی ابتدا باید زیرسازی دیوار انجام شود و عیوب دیوار برطرف شود سپس با چسب مخصوص و برش هایی که در آن نقوش کاغذ ها جفت و جور باشد کار نصب انجام می شود این یک کار تخصصی است که بهتر است نصاب حرفه ای با ابزار و تجربه لازم انجام دهد و مهمترین نکته در نصب کاغذ دیواری سه بعدی این است که طرح ها با دقت و به طرز صحیح کنار هم قرار بگیرند و درز بین کاغذ ها مشخص نشود، اما این نکته در مورد تصاویر سه بعدی اهمیت زیادی دارد زیرا در صورتی که کاغذ ها حتی به اندازه چند میلیمتر جابجا شوند، در طرح سه بعدی به چشم می آید و طرح به هم می ریزد. تنها مسئله زیرسازی کار است. مزیت این کار برای تولید کننده، افزایش تیراژ و کاهش قیمت و در نتیجه افزایش سود فروش بیشتر برای آن کارخانه است. کاغذ دیواری در انواع مختلفی تولید میشود که باید به نوع کاغذی، پی وی سی با روکش وینیل، نانو، بافت دار، سه بعدی و الیاف طبیعی اشاره نمود.

آنچه کاغذ دیواری سه بعدی را نسبت به سایر کاغذ دیواریها متمایز کرده است، طراحی در ابعاد بزرگ است. این کاغذ دیواری مانند سایر کاغذ دیواری ها قابلیت رنگ آمیزی دارد و حتی می توان یک کاغذ دیواری دیگر به دلخواه بر روی آن چسباند. برای کاغذ دیواری اتاق خواب باید سراغ طرح هایی برویم که علاوه بر جذابیتی که به اتاق می بخشند باعث ایجاد حس آرامش در افراد شوند. که بسته به سلیفه خود می توانید انتخاب کنید. بسته به طرح کاغذ دیواری، حس کلاسیک، قدیمی یا مدرن به سالن شما اضافه خواهد شد. گاهی هنگام خرید کاغذ دیواری اتاق پذیرایی با یک بسته شامل چند طرح روبهرو میشوید که رنگ زمینه و موضوع نقش آنها یکسان است، اما جزییات متفاوتی دارند. مقاومت آن در برابر کشش بالا باشد و در هنگام نصب ابعاد آن تغییر نکند. یک رول واحد تنها دارای اندازه 4 متر و 11.5 سانتی متر است در حالی که رول های دو برابر دارای 8 متر و 23 سانتی متر اندازه هستند؛ بنابراین اگر طول دیوار شما 2 متر و 75 سانتی متر است، شما تنها می توانید سه ردیف کاغذ دیواری از یک رول واحد روی آن دیوار قرار دهید.

اما اگر دیوار نم و رطوبت دارد شما باید منشا و علت نم دیوارها را پیدا کنید و آن را برطرف سازید. وقتی دیوارها بهرنگ روشن باشند و طرح اصلی روی سقف قرار گیرد، خانه زیادی شلوغ نمیشود. یک گلدان پر از گل کمی کلاسیک بهنظر میرسد، اما وقتی کنار اثاث امروزی قرار میگیرد، حالوهوای تازهای ایجاد میکند. اگر تم یا موضوع طبیعت را برای اتاق پذیرایی انتخاب کردهاید، کاغذدیواری با طرح گل یا درخت گزینه خوبیست، بهویژه زمانی که کنار میزی از چوب طبیعی قرار میگیرد. بهتر است دیواری که انتخاب میکنید، پشت یکی از وسایل خانه قرار گیرد، مثل کاناپه، تلویزیون، میز تحریر، ناهارخوری یا کتابخانه. معمولا وسایل تزیینی روی زمین یا در ارتفاعی همسطح چشمها بهکار گرفته میشوند. کاغذدیواری دردسر رنگ کردن و خشک شدن را ندارد، کلی طرحهای متنوع دارد و میتواند از نظر رنگ هم با وسایل منزلتان ست شود. درصورتی که دیوار مرطوب بود، منبع آن را شناسایی کرده و پس از خشک شدن کامل دیوار، مرحله نصب را ادامه دهید. کاغذ دیواری با طرحهای بزرگ و شلوغ باعث کوچکتر شدن فضا و تنگتر نشان دادن آشپزخانه میشود.

اگر تابلو و آثار هنری بهسبک آبستره دارید، آن را با کاغذ دیواری مدل انتزاعی هماهنگ کنید. با چیدمان مدرنی دارید، طرح مدرنی برای دیوار انتخاب کنید. هماهنگی برگ برنده چیدمان خانه شماست. بعد از این که روش نصب کاغذ دیواری خود را انتخاب کردید حالا نوبت میرسد به این که مطمئن شوید کاغذ دیواری برای متراژ کافی فضای اتاق یا خانه تان دارید. خوبی طرح راهراه این است که هیچوقت از مد نمیافتد. کلاسیکترین کاربرد کاغذ دیواری در دکوراسیون این است که همه دیوارهای اتاق پذیرایی را با آن بپوشانید. از این نوع از کاغذ دیواری برای پوشش دیوارهای فضاهای لوکس استفاده می شوند. این کاغذ دیواری که زمینه پارچه ای دارد جز کاغذ دیواری های لوکس به شمار می رود. به منظور استفاده از کاغذدیواری در اتاق خواب بزرگسالان می توان از طرح های سه بعدی و گرافیکی زیبا و رومانتیک در بالای تخت خواب استفاده نمود. کاغذ دیواریهای برجسته با انواع پوشش مخملی و طرحهای سه بعدی در بازار موجود است. کاغذ دیواری نورانی به نوعی کاغذ دیواری گفته می شود که در بافت آن یکسری لامپ های LED کار گذاشته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید