انواع کاغذ دیواری را قبل از خرید بشناسید!

حتی میتوانید برای تاثیر گذاری بیشتر این دیوار، از یک آینه بر روی دیوار مقابل استفاده کنید تا اثر کاغذ دیواری را دوچندان کند. و سعی کنید از کاشی و سرامیک برای پوشش آن قسمت استفاده کنید تا به راحتی و تنها با یک پارچه نمناک آن را تمیز کنید. اگر قسمت های زیادی از دیوار را بتونه کاری کرده اید بهتر است یک دست رنگ روغن در حد آستر روی آنها بکشید تا روی لکه های بتونه کاری شده را بپوشاند. اگر سقف اتاق شما کوتاه است، از کاغذدیواری با خطهای عمودی استفاده کنید، خطوط عمودی بر ارتفاع تاکید میکنند و دیوارها و سقفها را بالاتر از مکان واقعی خود، نشان میدهد. اگر به لحاظ شخصیتی فردی تنوع طلب هستید و زود از همه چیز خسته میشوید، پیشنهاد ما این است که از کاغذ دیواریهای ساده با رنگهای ملایم که هیچ طرح و شکلی ندارد و با هر نوع چیدمان و رنگی هماهنگ میشود، استفاده کنید، زیرا استفاده از کاغذ دیواریهای طرح دار روحیه خاصی میطلبد و هماهنگ کردن وسایل با این گونه کاغذها کمی مشکل است و ممکن است پس از مدتی دچار دلزدگی شوید. حال موضوع کمی پیچیدهتر شد.

وینیل یک ماده شیمیایی ساختهشده از مولکول اتیلن است که یک هیدروژن از آن خارج شدهاست.(توضیحات بیشتر، ما را از موضوع اصلی دور میکند بنابراین با کلاس شیمی خداحافظی میکنیم). یکی از روشهایی که به شما کمک میکند تا مانع از کثیفشدن کاغذ دیواری آشپزخانهتان شوید این است که دیواری که پشت به اجاق گاز و اون پختوپز است را با کاغذ دیواری نپوشانید. این دیوار میتواند اولین فضایی باشد که هنگام ورود به آشپزخانه نظرتان را جلب میکند و یا دیواری که نسبتا صاف و به دور از هر گونه نیمستون و فضای شکسته باشد که هنگام وارد شدن و یا نشستن در آشپزخانه اغلب به آن نگاه میکنید. با انتخاب کاغذ دیورای مناسب رنگ و نقش را وارد فضای خود کنید بدون آنکه هرج و مرج و آشفتگی ایجاد کنید. برای آنکه فضایی آرام و به دور از شلوغی و بی نظمی داشته باشید بهتر است از کاغذ دیواریهایی گلدار با رنگهای ملایم استفاده کنید. هماهنگی کفپوش خانه با کاغذ دیواری بسیار مهم است؛ بنابراین بهتر است از کاغذ دیواریهای گلدار یا با طرح و شکلهای شلوغ برای خانههایی با کفپوش ساده استفاده کنید و برعکس کاغذ دیواریهای ساده را برای خانههایی با کفپوشهای طرحدار به کار ببرید تا این هماهنگی، زیبایی خانه شما را چند برابر کند.

بیشتر اوقات هزینه و قیمت کاغذ دیواریها به دلیل برخی محاسبات تا حدودی برای افراد مبهم است، زیرا کاغذ دیواریها به شکل رولهایی با عرضهای مختلف عرضه میشوند و هر شکل و طرحی از کاغذ دیواری متراژ و اندازه جدای خود را دارد و، چون دیوارهای خانه به طور کامل مستقیم و دارای یک سطح نیست و بیشتر خانهها دارای ستون و دیوارهای کاذب و غیر مفید هستند، بنابراین هم از رولهای بیشتری نسبت به محاسبه شما استفاده میشود و هم در بعضی از مواقع کاغذها اضافه میآیند. چرا از خدمات پین ورک استفاده کنیم؟ انواع کاغذ دیواری را قبل از خرید بشناسید! البته این نکته نیز قابل توجه است که قبل از انتخاب کاغذ دیواری حتما باید به نکاتی توجه کنید. اگر خواهان فضایی پر از انرژی و هیجان هستید کاغذ دیواریهایی با رنگهای شاد و درخشان که طرحهای هندسی و هنری دارند به کار ببرید که در این صورت هر بینندهای را سر ذوق میآورد. به طور مثال رنگ های سفید و طوسی در کنار هم به خاطر روشنی و راحتی که دارند یک سبک مدرن را در خانه به وجود می آورند. اگر شما هم مصرانه قصد دارید، از کاغذ دیواری برای آشپزخانهتان استفاده کنید و طرحی نو و جدید در دکوراسیون خانه خود ایجاد کنید و پا بر روی سنتها و نظریههای گذشته بگذارید، پس از کاغذ دیواری با جنس مناسب استفاده کنید.

شما میتوانید بر روی این دیوار هیجانانگیز خود، از کاغذ دیواری با طرح گلدار و یا آرت دکو استفاده کنید. کاغذ دیواری یکی از المان های بسیار مهم و تاثیرگذار در سبک دکوراسیون منزل است. یکی از کمیاب ترین کاغذ دیواری های عرضه شده به بازار، کاغذ دیواری از جنس الیاف طبیعی محسوب می شود. استفاده از متریال مدتهاست که در کشور ما رواج دارد؛ اما انواع کاغذ دیواری نه تنها قدیمی نشدهاند، بلکه تنوع طرح، جنس و ویژگیهای آنها به قدری زیاد شده که دیگر به سختی میتوان یکی را انتخاب کرد. استفاده از کاغذ دیواری آشپزخانه، نه تنها زیبایی و جلوه خاصی به فضای شما میبخشد بلکه، بسیار ارزانتر و به صرفهتر است. شیشه یا تلق را در فاصله ۵ سانتیمتری کاغذ دیواری قرار دهید تا نه تنها به کاغذ دیواریتان آسیب نزند، بلکه جابهجایی آن نیز برایتان راحتتر باشد و بتوانید از آن برای فضاهای دیگر نیز استفاده کنید. ما در این مقاله سعی کردیم شما را به یک ساختارشکنی دعوت کنیم و آن هم استفاده از کاغذ دیواری مناسب برای آشپزخانه به جای کاشی و سرامیکهای قدیمی است. تا آنجا که حتی میتوان گفت این پوشش تاحد زیادی جای رنگ را گرفته است. از ویژگیهای مهم آن میتوان به نفوذ ناپذیری در مقابل آب و رطوبت اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید