اجرا و نصب کاغذ دیواری

تغییر دکوراسیون داخلی منزل با کمترین هزینه توسط کاغذ دیواری کار بسیار معقول است. پس بهتر است از نصب کاغذ دیواری روی کاغذ دیواری قبلی خودداری کنید. نصب کاغذ دیواری بر روی دیوار گچی ممکن است و توسط افراد حرفه ای به راحتی انجام می شود. از تاثیر رنگها بر محیط و موارد استفاده آنها در مکانهای مختلف آگاه باشید. حتما در زمان بررسی آلبومهای کاغذ دیواری با طرحهای مختلف در رنگهای متنوع، زیاد روبه رو شدهاید و بسته به محیطی که قصد داشتید از کاغذ دیواری استفاده کنید یکی از بهترین طرح و رنگهای آن را انتخاب کردید. به دلیل وجود الگو و مدلهای مختلف شما میتوانید آزادانه مدل خود را انتخاب کنید و محیط زندگی خود را زیبا سازی کنید . اگر خودتان قصد نصب کاغذ دیواری جدیدی در اتاق خود دارید باید آن را تا جای ممکن ساده انتخاب کنید مخصوصا اگر دفعه اول تان است. بهتر است متناقض انتخاب کنید و یا دیوار یا سقف را با زمینه ای خلوت و کاملا ساده نگه دارید. در انتخاب کاغذ دیواری باید حتما رنگ و طرح آن را در نظر بگیرید. اما باید بدانید اگر از کاغذ دیواری های با کیفیت و قابل شستشو استفاده کرده باشید، در آب و هوای شرجی، دوام بیشتری خواهند داشت.

اگر هزینه و وقت زیادی برای کاغذ دیواری مصرف کنید اما در عوض به چسب کاغذ دیواری توجهی نداشته باشید نتیجه کار خوب نخواهد شد و باید دقیقاً به همان میزانی که برای خرید کاغذ دیواری وقت گذاشته اید و جنس و کیفیت آن را بررسی کرده اید در مورد کیفیت و جنس چسب کاغذ دیواری هم انرژی مصرف کنید تا نصب کاغذ دیواری به بهترین نحو ممکن انجام شود. در صورت کثیف یا خراشیده شدن دیوار رنگ شده، باید آن قسمت را مجددا تعمیر کنید. در مقابل، کاغذ دیواری با رنگهای روشن، محیط را بزرگتر جلوه میدهد و علاوه بر ایجاد حس ملایم و دوستانه، انرژی و پویایی به فضا میبخشد. همچنین باید رنگ کاغذدیواری را با توجه به دکوراسیون داخلی خود در نظر گرفته و رنگ مناسب با آنها را خریداری کنید. زیرا با توجه به هزینه صرف شده، نتیجه نهایی اصلا دلنشین نخواهد بود. به گزارش خبرنگار ایمنا، این که کدام طرح برای فضای مورد نظر مناسب تر است و یا کدام سبک از طرح و نقش ها مورد علاقه شماست، کاغذ دیواری را برای چه محیطی می خواهید و قرار است بر روی کدام دیوار نصب شود از اولین مواردی است که به آن توجه میکنید، اما نکاتی هستند که هنگام خرید و انتخاب کاغذ دیواری، توجه به آنها کار شما را آسان تر می کند که در ادامه به برخی از این نکات و قوانین اشاره می کنیم.

بهتر است کاغذ دیواری اتاق نشیمن از الیاف طبیعی و پارچه ای باشد تا یک حس دوستانه و صمیمی را منتقل کند. شما ممکن است بخواهید برای عید نوروز، مقداری منزل خود را نوتر و زیباتر کنید. هماهنگ نبودن رنگ و نوع کاغذ دیواری با سایر وسایل خانه به ویژه مبلمان، محیط را بی نظم و خسته کننده نشان میدهد و احساس آشفتگی ایجاد میکند. این موضوع کاملا کسل کننده می شود و فضا را کاملا بسته و شلوغ نشان خواهد داد. حتما بخوانید: چه طور کاغذ دیواری را از روی دیوار برداریم؟ اکثر شرکتهایی که اقدام به فروش و نصب این نوع کاغذ دیواریها میکنند از مزیتهای اینچنینی نظیر نصب بدون هزینه، امکان اعزام نیرو برای شستوشو و تعویض با حداقل قیمت مشتریان خود را مجاب به انتخاب کاغذ دیواریهای متنوع میکنند. بنابراین این نکته را در نظر بگیرید که کاغذ دیواری ها به سختی قابل مرمت هستند. برای خرید کاغذ دیواری اولین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که آن کاغذ را کجا میخواهید استفاده کنید. حال ممکن است چند سال بعد بخواهید از دکور دیواری دیگری به جای آن استفاده کنید یا اینکه کلا آن را جدا کنید.

کاغذ دیواری با روکش وینیل نوعی است که لایه نازکی از پی وی سی روی آن اعمال شده است و یکی از متداولترین نوع کاغذدیواری است که در حال حاضر به دلیل ماندگاری بالا طرفداران بسیاری دارد. انواع کاغذ دیواری نانو علاوه بر ویژگیهای مدل پی وی سی، ضد دوده و آلودگی هستند، در برابر گرما و نور خورشید مقاومت زیادی دارند، و عایق صدا و گرما هم محسوب میشوند. برخلاف رنگ، کاغذ دیواری در برابر رطوبت مقاوم است و لزومی ندارد که نگران سایش و پاره شدن آن باشید. با گذشت زمان ممکن است کاغذ دیواری قبلی باعث ایجاد هوا و فاصله در کاغذ دیواری جدید شود و خسارات زیادی به بار آورد. در آن زمان کاغذ دیواری به عنوان وسیلهای ارزان و موثر جهت روح بخشیدن به اتاقهای تاریک و تنگ طبقه کارگر از محبوبیت ویژهای برخوردار شد. طول عمر کاغذ دیواری، زیبایی و ظرافت کار بیشتر خواهد شد. قبل از اینکه الگویی را انتخاب کنید، تصمیم بگیرید که در کجا قصد دارید، نصب کاغذ دیواری را انجام دهید، هر چهار دیوار؟

دیدگاهتان را بنویسید